Aktualizácia : Dopravná nehoda v časti mesta Spišská Nová Ves – Ferčekovce

Share

Aktualizácia : Dopravná nehoda v časti mesta Spišská Nová Ves – Ferčekovce

Dnes tesne po polnoci boli posádky RZP a RLP SNV privolaní k dopravnej nehode, ktorá sa stala v časti mesta Spišská Nová Ves – Ferčekovce. Vodič osobného auta nezvládol riadenie, dostal šmyk a s autom narazil do stromu.

Vo vozidle cestovali dvaja muži. Jeden pacient pri náraze utrpel stredne ťažké poranenia v oblasti hlavy, druhý mal len ľahšie poranenia. Obaja boli po ošetrení prevezení do nemocnice v SNV.

Aktualizácia 22.10.2018

V sobotu (20.10.) okolo 00.30 hodiny došlo v meste Spišská Nová Ves k dopravnej nehode.

Podľa doterajších zistení 18-ročný vodič smeroval s vozidlom zn. Opel Astra Caravan cez mestskú časť Ferčekovce v meste Spišská Nová Ves na Novoveskú Hutu, pričom pravdepodobne z dôvodu neprispôsobenia rýchlosti jazdy svojim schopnostiam, stavu a povahe vozovky zišiel z vozovky a prednou časťou vozidla narazil do stromu, a následne do betónového obrubníka pod miestnou komunikáciou.

Výsledok vodičovej dychovej skúšky bol pozitívny, a to 0,62 mg/l alkoholu v dychu (1,29 promile). Podľa predbežnej lekárskej správy utrpel vodič a jeho 19-ročný spolujazdec ľahké zranenia. Predbežná škoda bola vyčíslená na 1.500 eur.

Presná príčina dopravnej nehody, bližšie okolnosti i miera zavinenia sú predmetom ďalšieho vyšetrovania.

 

Zdroj : Falck , por. Mgr. Lenka Ivanová hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach

Kategórie článku: Dopravné informácieKrimiRegión SpišRôzneSlovenskoSprávy

Mohlo by sa vám páčiť...