Úvod  >  Článok:  Dopravná nehoda, vodič bol pod vplyvom alkoholu

Dopravná nehoda, vodič bol pod vplyvom alkoholu

40 ročný Michal z obce Snakov bol obvinený z trestného činu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky, momentálne je stíhaný na slobode.

Ako nás informovala krajská hovorkyňa Migaľová, Michal v stredu / 19.04.2017 / po 17-tej hodine ako vodič viedol osobné motorové vozidlo zn. Fiat, v smere do obce Snakov, pričom po prejdení ľavotočivej zákruty sa plne nevenoval vedeniu vozidla,  nesledoval situáciu v cestnej premávke v dôsledku čoho s vozidlom vyšiel na betónovú časť mosta vedúceho cez potok.

„Vozidlom  zachytil aj železnú zábranu mosta, ktorú poškodil na viacerých miestach. Auto po náraze odhodilo do protismernej časti vozovky, kde zostalo stáť šikmo cez dva jazdné pruhy. Policajti Obvodného oddelenia Policajného zboru Kurov, vodiča podrobili dychovej skúške na zistenie požitia alkoholických nápojov. Bola mu nameraná hodnota  0,71 mg/l etanolu na liter vydychovaného vzduchu /pri opakovanej dychovej skúška bola nameraná hodnota 0,91 mg/l etanolu na liter vydychovaného vzduchu/,“ doplnila hovorkyňa.  

Pri dopravnej nehode nedošlo k zraneniu osôb, škody boli vyčíslené na 2.500,-Eur. Prípadom sa zaoberá Okresný dopravný inšpektorát v Bardejove.

 

Informovala nás:

kpt. Ing. Jana Migaľová

hovorca KR PZ  Prešov

Ilustračné foto: tester.sk

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním