Úvod  >  Článok:  Dopravná nehoda 

Dopravná nehoda

V stredu 5. septembra okolo pol deviatej hodine ráno došlo na ceste prvej triedy v katastri obce Strečno, okres Žilina k dopravnej nehode.

Na základe doteraz vykonaného šetrenia bolo zistené, že 24 ročný vodič (zo Žiliny) viedol osobné motorové vozidlo Citroën Berlingo v smere od Žiliny na Martin.

Následne z doposiaľ presne nezistených príčin prešiel s vozidlom do protismeru, kde došlo k zrážke s oproti idúcim osobným motorovým vozidlom Škoda Octavia, ktoré viedla 25 ročná vodička (z Martina).

Obaja vodiči boli prevezení na ošetrenie a utrpeli predbežne ľahké zranenia. U vodičov alkohol vykonanými dychovými skúškami zistený nebol. Hmotná škoda bola predbežne vyčíslená na 7.100.-€.

Ďalšie okolnosti a príčiny vzniku dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho objasňovania.
Cesta bola z dôvodu dokumentovania dopravnej nehody a odstraňovania jej následkov na nevyhnutne potrebný čas úplne uzavretá. Policajti cestnú premávku usmerňovali a odkláňali po náhradných trasách.

Policajti aj po odstránení následkov dopravnej nehody v predmetnom úseku cestnú premávku monitorovali a v prípade potreby riadili a usmerňovali.

Polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali disciplinovane, ohľaduplne, plne sa venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke a dodržiavali dopravné predpisy.

Každý účastník cestnej premávky môže svojím zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na našich cestách.

Je dôležité uvedomiť si, že na cestách nie sme sami a svojou bezohľadnou a arogantnou jazdou ohrozujeme nielen svoj život, ale aj životy ďalších účastníkov cestnej premávky.

Fotogaleria :

Zdroj a foto : KR PZ  Žilina

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním