Úvod  >  Článok:  Embraco Slovakia stabilizovalo výrobu, hľadá zamestnancov (video)

Embraco Slovakia stabilizovalo výrobu, hľadá zamestnancov (video)

Spišská Nová Ves, 5. október 2020 – Najväčší zamestnávateľ na Spiši, Embraco Slovakia zo skupiny Nidec Global Appliance, sa čiastočne zotavil z poklesu objednávok spôsobených prvou vlnou pandémie Covid-19 a aktuálne hľadá nových zamestnancov do výroby chladiarenských kompresorov a kondenzačných jednotiek.

„Hoci globálny dopyt po našich výrobkoch sa následkom jarnej vlny koronavírusu prepadol v 2. štvrťroku o vyše 35 % a predpokladali sme zníženie zamestnanosti o viac než 300 ľudí, situácia sa v auguste mierne stabilizovala. Nakoniec sa hromadné prepúšťanie u nás dotklo 240 kolegov, avšak takmer 80 prepustených zamestnancov sme už medzitým znova prijali,” informuje Marcelo Borba, generálny riaditeľ závodu. Aktuálne pracuje v závode 2 000 zamestnancov.

Spoločnosť, ktorá sa ani doteraz nemusela spoliehať na zamestnávanie operátorov z tretích krajín, chce aj naďalej ponúkať prácu ľuďom z regiónu a rozbieha nábor nových zamestnancov do výroby. „Počítame s tým, že práca u nás by mohla byť riešením aj pre ľudí, ktorých tvrdo zasiahla koronakríza,” dodáva M. Borba.

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním