Fialkovej a Kuzminovej sa nedarilo na strelnici, preteky v Anterselve ovládla Dahlmeierová

Fialkovej a Kuzminovej sa nedarilo na strelnici, preteky v Anterselve ovládla Dahlmeierová

ANTERSELVA 27. januára (WebNoviny.sk) – Nemecká biatlonistka Laura Dahlmeierová zvíťazila v nedeľňajších pretekoch s hromadným štartom žien na 12,5 km v rámci 6. kola Svetového pohára v talianskej Anterselve.

Na druhom mieste skončila Češka Markéta Davidová, keď zaostala o 13,1 s za víťazkou. Ako tretia finišovala ďalšia Nemka Vanessa Hinzová so stratou 16,4 s na víťazku pretekov.

Dvadsaťpäťročná Dahlmeierová zaznamenala 22. víťazstvo na vrcholných pretekoch (OH, MS, SP). Líderkou celkového poradia SP zostala Talianka Dorothea Wiererová pred krajankou Lisou Vittozziovou.

Kuzminová so šiestimi chybami

Dvadsaťšesťročná Breznianka Paulína Fialková skončila na 16. mieste. Zverenka Anny Murínovej a Martina Bajčičáka P. Fialková minula na strelnici štyri terče. P. Fialková nastúpila do pretekov prvýkrát v kariére v červenom drese líderky priebežného poradia disciplíny, keďže sa v predchádzajúcich dvoch pretekoch s hromadným štartom umiestnila na druhom a treťom mieste.

Šestnáste miesto stačilo P. Fialkovej, aby si aj v ďalších pretekoch s hromadným štartom obliekla červený dres líderky poradia disciplíny. Pred druhou Švédkou Öbergovou má náskok 10 bodov.

Trojnásobná olympijská víťazka Anastasia Kuzminová finišovala po šiestich chybách na strelnici na 20. mieste. Šesťnásobná olympijská medailistka Kuzminová v decembri triumfovala v pretekoch s hromadným štartom v rámci 3. kola SP v českom Novom Meste na Morave.

V rovnakej disciplíne získala zlatú medailu na OH 2018 v Pjongčangu. V hodnotení celkového poradia SP klesla na štvrtú priečku, na momentálne tretiu Nórku Olsbuovú Röiselandovú stráca Kuzminová iba dva body. Pred piatou krajankou P. Fialkovou má náskok 8 bodov.

Víťazstvo si postrážila Dahlmeierová

Na štart sa postavilo 30 pretekárok. Po dvoch položkách v ľahu bola na vedúcej pozícii Francúzka Justine Braisazová s náskokom 2,4 s pred druhou Fínkou Kaisou Mäkäräinenovou. Paulína Fialková zaznamenala v ľahu jednu chybu a po druhej streľbe jej patrilo priebežné 5. miesto s minimálnou stratou na vedúcu pretekárku. Kuzminová minula na prvých dvoch položkách tri terče a v polovici pretekov bola až na 29. priečke so stratou takmer dvoch minút na čelo pretekov. Po úvodnej položke v stoji sa poradie na vedúcich pozíciach premiešalo.

Na prvom mieste bola Dahlmeierová o 4,3 s pred Bieloruskou Irinou Krivkovou. Po záverečnej streľbe stále viedla Dahlmeierová o viac ako tri sekundy pred krajankou Hinzovou. Paulína Fialková dvakrát minula a do posledného bežeckého úseku vybiehala na 12. pozícii. Ešte pred cieľom zvládla Davidová predbehnúť Hinzovú a odsunula ju na konečné tretie miesto. Víťazstvo si postrážila Dahlmeierová.

Program 6. kola SP zavŕšia v nedeľu preteky s hromadným štartom mužov o 15.30 h SEČ. Slovensko nebude mať v pretekoch zastúpenie.

Svetový pohár 2018/2019 v biatlone – 6. kolo

Anterselva (Tal.)

Preteky s hromadným štartom žien na 12,5 km: 1. Laura Dahlmeierová (Nem.) 35:32,8 min (1), 2. Markéta Davidová (ČR) +13,1 s (1), 3. Vanessa Hinzová (Nem.) +16,4 (1), 4. Hanna Öbergová (Švéd.) +17,1 (2), 5. Dorothea Wiererová (Tal.) +32,2 (3), 6. Kaisa Mäkäräinenová (Fín.) +33,3 (2), … 16. Paulína Fialková +1:11,9 min (4), 20. Anastasia Kuzminová (obe SR) + 1:51,4 (6)

Poradie vo Svetovom pohári (po 15 z 26 pretekov): 1. Dorothea Wiererová 632 bodov, 2. Lisa Vittozziová (obe Tal.) 598, 3. Marte Olsbuová Röiselandová (Nór.) 508, 4. Anastasia Kuzminová 506, 5. Paulína Fialková (obe SR) 498, 6. Kaisa Mäkäräinenová (Fín.) 443, … 54. Ivona Fialková (SR) 40

Hodnotenie pretekov s hromadným štartom vo SP (po 3 z 6 pretekov): 1. Paulína Fialková (SR) 127 bodov, 2. Hanna Öbergová (Švéd.) 117, 3. Anastasia Kuzminová (SR) 108, 4. Dorothea Wiererová (Tal.) 105, 5. Vanessa Hinzová (Nem.) 104, 6. Mona Brorssonová (Švéd.) 103

Viac k témam: Svetový pohár v biatlone
Zdroj: Webnoviny.sk – Fialkovej a Kuzminovej sa nedarilo na strelnici, preteky v Anterselve ovládla Dahlmeierová © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.