Úvod  >  Článok:  Aktualizované : Hasiči od skorého rána pokračujú v hasení požiaru v nedostupnom teréne

Aktualizované : Hasiči od skorého rána pokračujú v hasení požiaru v nedostupnom teréne

Hasiči od včera popoludnia zasahujú pri rozsiahlom požiari lesa v nedostupnom teréne na kopci Veľký Gápeľ v katastri obce Bystrá. Požiar zasiahol plochu cca. 5 hektárov, pričom počas noci sa nerozšíril.

Na mieste udalosti je v tejto chvíli viac ako 80 profesionálnych a dobrovoľných hasičov s 32 kusmi hasičskej techniky. Z dôvodu, že sa požiar nachádza vo veľmi nedostupnom teréne, zvolil veliteľ zásahu dve taktiky hasenia.

15 hasičov z Modulu pozemného hasenia požiarov v prírodnom prostredí Západ sa zlaní z vrtuľníka nad požiarisko, ostatní príslušníci vytvoria až 3 kilometrové hadicové vedenie z oblasti Košariská smerom k požiaru. Na miesto smeruje tiež vrtuľník Letky MO SR z Prešova, ktorý bude aj počas dnešného dňa pokračovať v hasení požiaru zo vzduchu.

Hasiči sa bezpečne zlanili nad požiarisko

Hasiči pokračujú v hasení požiaru v nedostupnom teréne na kopci Veľký Gápeľ. Príslušníci z Modulu pozemného hasenia požiarov v prírodnom prostredí sa zlanili nad požiarisko z vrtuľníka, ktorý tam postupne spustil aj 10 oto vakov a 2 podvesné siete s vecnými prostriedkami a potrebným materiálom na hasenie.

Oto vaky budú slúžiť ako nádrže na hasenie požiaru v nedostupnom teréne. Z oblasti Košariská ostatní príslušníci pokračujú vo vytváraní hadicového vedenia smerom k požiarisku. Vrtuľník Letky MO SR doposiaľ zhodil na miesto udalosti viac ako 20 tisíc litrov vody.

Fotogaléria :

Foto: HaZZ

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním