Úvod  >  Článok:  Hasiči za posledných 24 hodín  pomáhali až 296 – krát

Hasiči za posledných 24 hodín  pomáhali až 296 – krát

Silný vietor a nepriaznivé počasie, ktoré zasiahli Slovensko včera ráno, si vyžiadali podstatný nárast výjazdov hasičov k udalostiam technického charakteru. Za posledných 24 pomáhali až 296 – krát, pričom najčastejšie v Bratislavskom kraji, kde boli vyslaní k 82 výjazdom. Situácia v Trnavskom kraji bola podobná – hasiči tam zasahovali 75 – krát. Nárast výjazdov zaznamenali aj príslušníci v Nitrianskom a Banskobystrickom kraji, kde pomáhali 43 a 36 – krát. V ostatných slovenských krajoch bola situácia pokojnejšia – v Trenčianskom kraji pomáhali 21 – krát, v Žilinskom 16 – krát, v Košickom 13 – krát a v Prešovskom kraji 10 – krát.


Medzi najčastejšie príčiny vzniku udalostí patrili popadané stromy, ktoré blokovali cestné komunikácie a v mnohých prípadoch poškodili zaparkované vozidlá. Hasiči museli v takýchto prípadoch zasahovať až 226 – krát, čo je 76 % z celkového počtu výjazdov technického charakteru. Na odstraňovaní následkov nepriaznivej poveternostnej situácie sa za posledných 24 hodín podieľalo až 900 profesionálnych a dobrovoľných hasičov s 280 ks hasičskej techniky.

Aktuálne: Poveternostné podmienky a doprava v Žilinskom Kraji

Polícia upozorňuje vodičov na meteorologické výstrahy – možnosť tvorby snehových jazykov a závejov, vietor a poľadovicu.

Aktuálne
– cesta II/584 – Jasná – Demänovská dolina – vozovka je v zlom stave, nachádza sa na nej vrstva snehu – na mieste je hliadka polície
– cesta 1/10 od Kolárovic na Makov – nachádzajú sa tu 3 šmýkajúce sa nákladné vozidlá, jedno z vozidiel zišlo mimo cestu, blokovaný je jeden jazdný pruh – na mieste sa nachádza hliadka polície
– cesta 1/18 Ružomberok – Ivachnová – vozovka je mokrá, hlásené je husté sneženie
– horský priechod Donovaly je naďalej uzavretý pre nákladnú dopravu nad 10 metrov
– horský priechod Čertovica je uzavretý pre nákladnú dopravu nad 3,5 tony

Polícia upozorňuje vodičov na zvýšenú opatrnosť počas jazdy a maximálne venovanie sa vedeniu vozidla.

Zdroj a Foto: DHZ Zemplínska Teplica, HaZZ, Polícia SR

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním