Iba 14 -ročná speváčka zo Spiša prekvapuje pozitívnym a zrelým debutom

Iba 14 -ročná speváčka zo Spiša prekvapuje pozitívnym a zrelým debutom

Nezúčastnila sa žiadnej súťaže a zatiaľ nehrala ani nespievala v kapele. Novovešťanka Anika Gužáková má štrnásť rokov a sama si skladá piesne, píše texty a ide vlastnou cestou.

„Počúvam pop, rock a country. Mám rada neznámych interprétov, aby som ich mohla mať len sama pre seba “, odpovedá mladá speváčka na otázku, kto a čo ju najviac ovplyvňuje. Spieva od útleho detstva. V tomto roku končí husle v ZUŠ, hrá na klavíri a gitare, čo sa týka spevu, je samouk. „Odmalička som sa hudobne prejavovala, je to zrejmé zo všetkých domácich videí“, s úsmevom dodáva.

Vyrastá v muzikantskom prostredí, otec je zvukár a gitarista, mama speváčka. Vedľa rodinného domu majú nahrávacie štúdio, takže „s hudobným svetom“ je v kontakte stále.

Anika má už skomponovaných niekoľko piesní. „Každá moja pieseň vzniká na základe udalostí v mojom živote, a tak to bolo aj s pesničkou Alive. Začalo to citátom: ‚I want to live and not just be alive‘, ktorý som náhodne zahliadla. Bol veľkou inšpiráciou. Keďže mal daný citát spojenie aj so situáciou, ktorú som v to obdobie prežívala, postupne som túto myšlienku rozvíjala, až kým bol text hotový. Melódia sa rodila súbežne s textom,“ opisuje pozadie vzniku jej debutu.

Skladbu produkoval šikovný producent Adrián Líška, o master sa postaral Samuel Pospíšil.

„U nás doma sme s tatkom nahrali gitary, základnú spev. linku a potom v štúdiu sa s producentom dotvorila rytmika a vokály“, dodáva Anika.

Klip sa natáčal v exteriéroch východného Slovenska – v Slovenskom raji, na Tomášovskom výhľade, na lúke pod Tatranskou Štrbou a v parku v Rusovciach. Bridge piesne sa potom ešte dokrúcal v ateliéri kameramana Stanislava Gužáka. „Veľa sme sa nachodili, lebo na pekné miesta bolo treba ísť dlho pešo“, usmieva sa speváčka, keď opisuje nekonečnú túru na skalu Tomášovského výhľadu 

„Hudbu robím predovšetkým preto, že ma baví. Čo má prísť, príde, ale bola by som rada, keby moje piesne zanechali v ľuďoch emóciu a našli si v mojich piesňach niečo svoje,“ dodáva mladý talent s tým, že v súčasnosti nahráva ďalšie piesne, aby ich bolo dosť na celý album.

This function has been disabled for Spišiakoviny.