Úvod  >  Článok:  Jedinečný divadelný zážitok priamo z obývačky: Vychutnajte si komédiu Rum a vodka

Jedinečný divadelný zážitok priamo z obývačky: Vychutnajte si komédiu Rum a vodka

Už niekoľko týždňov bojujeme s pandémiou, ktorá zasiahla celý svet. Žiaľ, ani Slovensko nie je výnimkou a medzi prvými opatreniami vlády v boji s touto pliagou bolo zrušenie všetkých kultúrnych či spoločenských podujatí.

A tak aj umelci, či herci ostali bez práce. Niektorí v tejto karanténnej dobe oddychujú, alebo si našli inú prácu, no sú aj takí, ktorí sa svojho povolania a toho čo ich baví vzdať nechceli. Nevzdal to ani Divadelný Svet v spolupráci s Divadlom Kontra zo Spišskej Novej Vsi, ktorí sa rozhodli pre zorganizovanie online predstavenia.

Ako nám prezradil herec a zakladateľ Divadelného sveta, Peter Olejár prvý nápad vznikol preto, lebo nič iné sa nedalo robiť. „Buď sme mohli začať rozpredávať techniku, alebo vymyslieť ako prečkať túto dobu a ďalej viesť umelecký život. Mnohí, hlavne na sociálnej sieti nás posielali robiť do obchodov napríklad. Kľudne môžeme ísť aj to robiť, ale každý by mal podľa mňa robiť to, v čom je dobrý a preto sme sa rozhodli vyskúšať online predstavenie,“ priblížil.

Ako však doplnil, kým sa v novej situácii zorientovali a vybavili všetko potrebné, aby online predstavenie mohlo fungovať, prešli dva týždne a boli celkom prekvapení , že ich v tomto predbehlo iné divadlo z Bratislavy. Ako však zistili išlo o starý záznam s divákmi.

Prvé predstavenie

„My sme teda, ako prví čo ideme aktuálne naživo a dodržujeme všetky predpisy hlavného hygienika, nerobíme nič mimo pravidiel, pretože Divadlo Kontra má v repertoári exkluzívne monodrámy, kde je herec sám, v dostatočnom priestore a nie je v kontakte s iným hercom, preto nemusí mať ani rúško a môže v pohode hrať na kameru,“ vysvetlil organizátor s tým, že prvé predstavenie už majú za sebou.

To sa konalo začiatkom apríla a predčilo očakávanie všetkých, ktorí na ňom spolupracovali. „Išli sme do toho s tým, že to ideme vyskúšať, keďže to bolo pre nás niečo nové a išlo aj o takú psychohygienu, venovať sa tomu čo nás baví,“ prezradil. Nakoniec sa na online predstavenie s názvom Nenávidím, s hercom Petrom Čižmárom podľa jeho slov predalo niekoľkonásobne viac lístkov, ako je kapacita Kontry a v predajoch mali čísla, ktoré ich posunuli na prvé priečky.

Rum a vodka

Neočakávaný úspech všetkých nakopol a fanúšikovia divadla sa môžu tešiť na trošku drsnejšiu komédiu, ktorá zabaví, ale aj poučí s názvom Rum a vodka, opäť s Petrom Čižmárom už tento piatok 24. apríla o 20:00 a v repríze v pondelok 27. apríla.

Stačí si zakúpiť lístky na stránke predpredaj.sk. Do mailu vám potom prídu všetky dôležité informácie. Dobrou správou, je, že link je aktívny ešte hodinu po vystúpení, v prípade, že si počas pozerania urobíte pauzu alebo prídete k prenosu s meškaním. Prajeme teda príjemné sledovanie a dobrú zábavu.

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním