Úvod  >  Článok:  K dvom dopravným nehodám letel košický záchranársky vrtuľník

K dvom dopravným nehodám letel košický záchranársky vrtuľník

Košická posádka leteckých záchranárov smerovala dnes ( 6.7.2019 ) popoludní k dopravnej nehode, ktorá sa stala pri obci Boťany (okres Trebišov). Osobné motorové vozidlo tam skončilo mimo vozovky. 75-ročnú vodičku museli z miesta záchranári najskôr vyslobodiť.

Utrpela poranenie hornej končatiny, chrbtice a hrudníka. Lekár leteckých záchranárov jej poskytol neodkladné zdravotné ošetrenie a v stabilizovanom stave, pri vedomí bola letecky prevezená na Kliniku úrazovej chirurgie Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach.

Krátko po návrate na svoju základňu prišla ďalšia požiadavka o urgentný let k dopravnej nehode. Tentokrát išlo o zrážku osobného motorového vozidla s motocyklom. Po neodkladnom vzlete smeroval záchranársky vrtuľník s posádkou k vodnej nádrži Ružín.

Pilot pristál na parkovisku, v blízkosti miesta, kde došlo k zrážke. Záchranári si na mieste prevzali do svojej starostlivosti 45-ročného motocyklistu, ktorý po zrážke utrpel otvorenú zlomeninu hornej končatiny. Po ošetrení bol preložený na palubu a letecky transportovaný opäť do Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach.

Zdroj : VZZS

Ilustračné foto : VZZS

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním