Úvod  >  Článok:  Kežmarčanka nafúkala 2,6 promile. Sabinovčanka ju však tromfla

Kežmarčanka nafúkala 2,6 promile. Sabinovčanka ju však tromfla

49 ročná žena bola obvinená z trestného činu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky, prípadom sa zaoberá Okresný dopravný inšpektorát v Kežmarku.

Kežmarčanka ako vodička osobného vozidla zn. Škoda, viedla toto vozidlo v nedeľu ( 15.09.2019 ) podvečer po Ul. Obrancov mieru v rodnom meste. Nakoľko sa dostatočne nevenovala vedeniu vozidla, v zákrute s ním prešla do protismeru, zišla mimo komunikáciu a narazila do stromu.

Po náraze s vozidlom z miesta dopravnej nehody odišla a vozidlo zaparkovala pred jedným z obytným blokom. Vodička bola podrobená dychovej skúške, jej výsledok dosiahol hodnotu 1,25 mg/L ( čo predstavuje 2,60 promile ). Opakovaná dychová skúška dopadla s výsledkom 1,44 mg/L ( čo predstavuje 3,00 promile ). Vodička je stíhaná na slobode.

Podobný prípad šetrí aj poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Prešove, tu sa rovnakého trestného činu dopustila 49 ročná žena zo Sabinova. Aj táto vodička bola z uvedeného trestného činu obvinená.

Táňa sa skutku dopustila včera ( 16.09.2019 ) podvečer, na Ul. Matice Slovenskej v Sabinove. Ako vodička vozidla zn. Opel sa pri prejazde zákrutou dostatočne nevenovala vedeniu vozidla a zišla s vozidlom mimo cestu kde ostala stáť. Privolaná policajná hliadka vodičku podrobila dychovej skúške, výsledok bol pozitívny a to 1,59 mg/l ( miligram etanolu na liter vydychovaného vzduchu) čo je v prepočte 3,31 promile.

Zdroj a foto : mjr. Ing. Jana Ligdayová hovorca KR PZ  Prešov

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním