Koronavírus: Dobré správy z nemocníc na Spiši

Koronavírus: Dobré správy z nemocníc na Spiši

Aj keď v niektorých nemocniciach na Slovensku sa nakazeniu vírusom COVID – 19 nevyhol ani samotný personál zo Spiša prichádzajú dobré správy.

Ako informovala hovorkyňa siete AGEL SK, Martina Pavlíková vo Všeobecnej nemocnici s poliklinikou Levoča nemocnici nie je nikto z personálu pozitívny na Covid-19. Všetci suspektní pacienti boli podľa jej slov doposiaľ negatívni.

„V Nemocnici Krompachy bolo k včerajšiemu dňu na COVID-19 testovaných 38 zdravotníckych zamestnancov – všetci mali negatívne výsledky. Čo sa týka pacientov – COVID-19 bol potvrdený u jednej pacientky, ktorá bola následne preložená na infekčné oddelenie do Košíc,“ doplnila Pavlíková.

Dobré správy prišli aj zo Spišskonovoveskej nemocnice ohľadom personálu. Ako potvrdila Jana Fedáková, komunikačná špecialistka siete Svet zdravia, žiadny zo zdravotníkov nemocnice nie je infikovaný

„K 17. 4 sme ošetrili v Spišskonovoveskej nemocnici 54 pacientov s podozrením na koronavírus. Z toho mal jeden pacient pozitívny výsledok, u 41 pacientov testy ochorenie COVID-19 vylúčili. Na výsledky 12 pacientov čakáme,“ uzavrela Fedáková.

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.