Krásny darček na Deň matiek: Novovešťania si vychutnali koncert pod oknami v podaní známeho huslistu Filipa Jančíka (video)

Krásny darček na Deň matiek: Novovešťania si vychutnali koncert pod oknami v podaní známeho huslistu Filipa Jančíka (video)

Slovensko už niekoľko týždňov bojuje s celosvetovou pandémiou a medzi prvé opatrenia v boji s koronavírusom patrilo práve zrušenie kultúrnych a spoločenských podujatí, ku ktorým patria aj koncerty.

Známy slovenský huslista, Filip Jančík svojou hudbou očaril už na rôznych miestach sveta a vystupoval už aj so známou kanadskou speváčkou Avril Lavigne. Hoci koncerty sú momentálne zrušené rodák z Popradu to nevzdal a aj v tomto období našiel spôsob, ako potešiť svojou hudbou tisícky ľudí.

Momentálne chodí v rámci svojho projektu podoknom.sk po celom Slovensku a hrá ľuďom priamo pod oknami, na rôznych sídliskách.

V nedeľu 10. mája sa zastavil aj v Spišskej Novej Vsi. Tam si mohli tesne po obede vychutnať obyvatelia sídliska Západ, jeho koncert z okien či balkónov svojich bytov.

Po koncerte sme skvelého huslistu trošku vyspovedali. Zaujímalo nás hlavne prečo sa rozhodol hrať priamo pod oknami?

„Práve v týchto dňoch som mal koncertovať v rámci môjho jarného akustického turné filmovej hudby, na ktoré som sa veľmi tešil. Keďže je doba aká je, chcel som vyraziť tak či tak a potešiť ľudí aspoň nejakým spôsobom. Povedal som si, že idem vyraziť do ulíc, pod balkóny ľudí, kde je to bezpečné, kde môžu môj koncert sledovať z pohodlia domova a je to zadarmo. Ľudia mohli písať na stránku podoknom.sk a my sme vyberali mestá podľa počtu hlasov,“ doplnil.

Koncerty podľa jeho slov začal v Bratislave, kde ich odohral hneď niekoľko na rôznych miestach. Navštívil však aj sídliská v Trenčíne, Žiline, Hlohovci, Banskej Bystrici, Poprade, Kežmarku či Košiciach. „Počas prvej série som bol v 9 mestách a keďže sa to stretlo s veľmi pozitívnym ohlasom začal som aj druhú sériu koncertov,“ prezradil huslista s tým, že po Spišskej Novej Vsi navštívi ešte Košice, Lučenec, Zvolen či Nitru.

Ľudia v Spišskej Novej Vsi boli z netradičného koncertu nadšení, čo potvrdzujú aj reakcie na žive vysielanie z koncertu ,ktoré si môžete pozrieť na konci článku .

„Ľudia sa tešia, skandujú, tlieskajú, dokonca minule mali aj rapkáče,“ opísal svoje skúsenosti Filip . A dodal,že aj jeho tento spôsob koncertovania napĺňa a teší ho, že môže týmto spôsobom ľudí potešiť.

Hoci husľový virtuóz vystupoval už na rôznych pódiách momentálne si užíva potlesk z okien a balkónov panelákov.

„ Je to iné, ale rovnako ma to baví, pretože aby sa ľudia nezhromažďovali nevedia, kde vlastne prídem a preto sa tešia o to viac. Je to v podstate pre nich prekvapenie. V rámci druhej série sme síce zverejnili mestá, ale nie je tam ani deň, ani čas,“ ozrejmil.

Dnešný deň majú sviatok všetky mamy a tak veľa žien neskrývalo svoje nadšenie či dokonca dojatie. „ Všetci si vážime svoje mamy, lebo bez nich by sme tu neboli, zľahčujú nám život, starajú sa o nás a preto dnes vždy jednu skladbu venujem všetkým mamám,“ uzavrel Filip Jančík.

 

https://www.facebook.com/spisiakoviny.eu/videos/880992582374615/?t=3

This function has been disabled for Spišiakoviny.