Kriminalisti objasnili lúpež
Policajní kriminalisti intenzívne pracovali na objasnení októbrovej lúpeže v okrese Košice-okolie, ktorej sa mali dopustiť dvaja páchatelia. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície zo spáchania zločinu lúpeže obvinil 22-ročného Mareka K. z okresu Prešov a 31-ročného Jána V. z Trebišova.
Podľa vyšetrovateľa obvinení vo večerných hodinách, v posledný októbrový deň uplynulého roku, na poľnej ceste pred obcou Valaliky, prepadli 53-ročného muža z obce Valaliky.
„Odzadu ho sotili na zem, kde ho pridržiavali, kým mu z vrecka zobrali mobilný telefón, peňaženku, občiansky preukaz a kartu poistenca,“ uviedol hovorca KR PZ Košice Alexander Szabó a dodal „okrem toho mu ukradli aj vak s rôznymi nožmi, zväzkom kľúčov a rozťahovacím metrom.“
Pri útoku poškodený muž neutrpel zranenie vyžadujúce si lekárske ošetrenie. Krádežou mu spôsobili škodu vo výške 70,- eur.
Obom páchateľom v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov.
Informoval nás:
mjr. Ing. Alexander Szabó
hovorca KR PZ Košice
Ilustračné foto: noviny.sk