Letné lákadlo nielen pre deti: Na Šírave nájdete parádne sochy z piesku

Letné lákadlo nielen pre deti: Na Šírave nájdete parádne sochy z piesku

Piesočnatá pláž, mólo a k tomu niekoľko vskutku majstrovských diel z dielne Adama Bakoša , autora Tatranského ľadového dómu. Na Zemplínskej šírave uzrelo svetlo sveta pri Hoteli Glamour v stredisku Kaluža nové letné lákadlo- Pieskové kráľovstvo.

Ako priblížila výkonná riaditeľka Košice Región Turizmus Lenka Vargová Jurková breh Šíravy sa v úseku pred hotelom zmenil na pláž v stredomorskom štýle, ktorú navyše skrášľujú sochy z piesku. Deti, ale aj dospelí, sa tak môžu odfotiť pri Máši a medveďovi, veselom šašovi, kráľovi morí – Poseidónovi, ale aj pri drakovi.

„A aby to bolo poriadne kráľovstvo, podobizeň z piesku má aj najväčší klenot Svetového dedičstva UNESCO na našom území, dominanta spiša – Spišský hrad,“ doplnila  Vargová Jurková  s tým, že na sochy autori potrebovali 450 ton piesku.

Pieskové kráľovstvo nájdete na Šírave počas celých letných prázdnin. Sobotňajšie popoludnia budú v Pieskovom kráľovstve patriť deťom kedy sú pre ne pripravené rôzne zábavné aktivity. Už v nedeľu 2. júla je ale pre deti nachystaný špeciálny otvárací program, keď sa môžu tešiť na veľmi populárneho Uja Ľuba, tvorivé dielne či cukríkový dážď.

 

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.