Letné lákadlo nielen pre deti: Na Šírave nájdete parádne sochy z piesku

Share

Letné lákadlo nielen pre deti: Na Šírave nájdete parádne sochy z piesku

Piesočnatá pláž, mólo a k tomu niekoľko vskutku majstrovských diel z dielne Adama Bakoša , autora Tatranského ľadového dómu. Na Zemplínskej šírave uzrelo svetlo sveta pri Hoteli Glamour v stredisku Kaluža nové letné lákadlo- Pieskové kráľovstvo.

Ako priblížila výkonná riaditeľka Košice Región Turizmus Lenka Vargová Jurková breh Šíravy sa v úseku pred hotelom zmenil na pláž v stredomorskom štýle, ktorú navyše skrášľujú sochy z piesku. Deti, ale aj dospelí, sa tak môžu odfotiť pri Máši a medveďovi, veselom šašovi, kráľovi morí – Poseidónovi, ale aj pri drakovi.

„A aby to bolo poriadne kráľovstvo, podobizeň z piesku má aj najväčší klenot Svetového dedičstva UNESCO na našom území, dominanta spiša – Spišský hrad,“ doplnila  Vargová Jurková  s tým, že na sochy autori potrebovali 450 ton piesku.

Pieskové kráľovstvo nájdete na Šírave počas celých letných prázdnin. Sobotňajšie popoludnia budú v Pieskovom kráľovstve patriť deťom kedy sú pre ne pripravené rôzne zábavné aktivity. Už v nedeľu 2. júla je ale pre deti nachystaný špeciálny otvárací program, keď sa môžu tešiť na veľmi populárneho Uja Ľuba, tvorivé dielne či cukríkový dážď.

 

Kategórie článku: Kam do mestaKultúraRôzneSlovenskoTlačové správy

Mohlo by sa vám páčiť...