Má primátor Spišskej Novej Vsi koronavírus? Takto sa vyjadril na sociálnej sieti

Má primátor Spišskej Novej Vsi koronavírus? Takto sa vyjadril na sociálnej sieti

Po prvom oficiálnom potvrdení koronavírusu v Spišskej Novej Vsi ( článok si môžete prečítať tu : https://spisiakoviny.eu/?p=98816 ) sa na socialných sieťach začali objavovať informácie od obyvateľov mesta, že aj primátor Spišskej bol v zahraničí a údajne ma koronavírus. Na tieto fámy reagoval aj samotný primátor Pavol Bečarik na svojom Facebook profile . Jeho reakciu uvádzame v pôvodnom znení.

Vzhľadom na to, že medzi ľudmi sa šíri dezinformácia o mne a mojom zdravotnom stave, rád by som všetkých, ktorí sa o moje zdravie zaujímajú informoval. Je pravda, že som bol v zahraničí v Rakúsku v oblasti Arlberg, Warth – Lech,(v tom čase v celom Rakúsku neboli správy o výskyte vírusu a ani do dnes 14.3. sa v Albergu nepotvrdil ani jeden pozitívny nález).

Po zasadnutí krízového štábu v SNV (9.3.2020) som nad rámec odporúčaní vlády odporučil všetkým, ktorí boli kdekoľvek v zahraničí aby radšej ostali dobrovoľne doma. Home office som využil aj ja.

Pravidelne zvolávam a riadim pracovné stretnutia krízového štábu. Komunikujem so zástupcami primátora, prednostom MsÚ, vedúcim krízového odboru, vedúcimi oddelení, Mestskou a štátnou políciou ako i 3x denne s riaditeľkou hygieny, s televíziou reduta a vedením nemocnice. Moja aktuálna telesná teplota je 36,2°C. Odporúčam dodržiavať pokyny hlavného hygienika a sledovať fb stránku a web stránku mesta Spišská Nová Ves. Želám nám všetkým aby sme to spoločne zvládli.

This function has been disabled for Spišiakoviny.