Michalovský pes na snowboarde už pesničky z kufra doprepínal ( video)

Michalovský pes na snowboarde už pesničky z kufra doprepínal

V januári tohto roku verejnosť pobavila veta jedného z michalovských vodičov, ktorý sa policajtov snažil presvedčiť, že vlastne on nemôže za to, že so svojim autom na parkovisku narazil do iného vozidla, ale môže za to pes, pretože „pes mi štekal vzadu do ucha, tak možno preto. Predtým som ho zatvoril do kufra a príde na snowboarde, si prešiel cez takú dierku, keď je smädný, tak si príde dopredu. Prepne mi pesničku alebo čo mi povie, a som sa zľakol“

Skutočnosť však bola úplne iná

23. januára tohto roku sa vtedy 31-ročný vodič dostatočne nevenoval vedeniu vozidla a sledovaniu situácie v cestnej premávke a na jednom z parkovísk v meste Michalovce so spätným zrkadlom na svojom vozidle zn. BMW narazil do spätného zrkadla tam odstaveného vozidla zn. Škoda Octavia. Michalovskí policajti, dokumentujúci túto udalosť, vodiča podrobili dychovej skúške, avšak jej výsledok bol negatívny. Policajtom sa však správanie vodiča nepozdávalo, pretože vodič javil známky požitia iných návykových látok, preto bol vyzvaný, aby sa podrobil odberu biologického materiálu, čo dobrovoľne v michalovskej nemocnici urobil.

Špecializovaným zdravotníckym pracoviskom bola v jeho krvi zistená prítomnosť metamfetamínu (pervitín) a amfetamínu, a následne znaleckým dokazovaním bolo zistené, že vodič v stave po ich požití nebol schopný bezpečne viesť motorové vozidlo, pretože jeho schopnosť viesť vozidlo bola výrazne negatívne ovplyvnená rovnako, akoby užil alkohol v množstve viac ako 1 promile.

Poverený príslušník michalovského Okresného dopravného inšpektorátu preto na základe doručených výsledkov vodiča obvinil z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za ktorý mu v prípade dokázania viny hrozí ročný pobyt za mrežami.

https://youtu.be/HpLIoyaD2do

Zdroj: kpt. Mgr. Lenka Ivanová hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach

Foto: pixabay

This function has been disabled for Spišiakoviny.