Úvod  >  Článok:  Milé gesto, ktoré dojalo k slzám: Mama s dcérou chodili po uliciach s takýmto odkazom

Milé gesto, ktoré dojalo k slzám: Mama s dcérou chodili po uliciach s takýmto odkazom

Slovensko už druhý mesiac bojuje s koronavírusom a mottom týchto dní sú dve slová „Zostaň doma“! No, ľuďom chýbajú blízky či kamaráti a tak vymýšľajú rôzne spôsoby, ako ich potešiť aspoň na diaľku.

Erika Kráľová z Levoče so svojou dcérou pod vplyvom týchto okolností dostali nápad, ako potešiť tých, čo sú im blízki a chýbajú im. „Naše putovanie s odkazom namaľovaným na plachte sme si naplánovali na oba víkendové dni,“ prezradila nám mama Erika s tým, že okrem Levoči boli aj v Spišskej Novej Vsi.

Dôvod prečo to spravili je úplne obyčajný, no veľmi milí. „ Chceli sme týmto jednoducho len potešiť. Keďže rešpektujeme nariadenia vlády, ktoré sa týkajú obmedzenia stretnutí, tak sa naši priatelia potešili aspoň pohľadom z okna, alebo balkóna. Jednoducho sme prišli, zazvonili a povedali nech vyjdú na balkón, alebo okno, že máme pre nich odkaz,“ opísala Levočanka.

Dojatie a slzy

Podľa jej slov toto gesto bolo nádherné pre obe strany. „ Všetci sa usmievali, mnohí boli dojatí až k slzám a všetkým nám to skrášlilo deň. Bolo to iné, ako prečítanie smsky, alebo telefonát.“

„Myslím si, že tento čas nie je len skúškou našej imunity a zdravia ale aj vzťahov medzi ľudmi a preto treba aj v tomto čase myslieť na to, že sa treba o seba aj takto citovo postarať,“ zamyslela sa spoluautorka milého nápadu.

„Keď sme potom dostávali fotky z rôznych okien, balkónov a uhlov, bol to neopísateľný pocit, že to malo zmysel,“ neskrývala nadšenie. Ako dodala ich putovanie nie je úplne na konci a ešte pár adries sa chystajú navštíviť.

Fotky z ich milej púte po svojich známych nájdete aj v našej galérii.

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním