Úvod  >  Článok:  Milý synček, to je veľmi jednoduché

Milý synček, to je veľmi jednoduché

Syn sa pýta otca: “Ocko, čo je to vlastne politika?”
Otec odpovie: “Milý synček, to je veľmi jednoduché. Pozri sa, ja nosím domov peniaze, takže som KAPITALISMUS. Tvoja matka s peniazmi hospodári, takže ona je VLÁDA. Deduško dbá o to, aby tu bolo všetko v poriadku, takže on je ODBORY.

Naša služobná je ROBOTNÍCKA TRIEDA. My všetci máme iba jeden cieľ, a to aby si sa mal dobre. Takže ty si ĽUD. A tvoj malý brat, ktorý je ešte v plienkach, je BUDÚCNOSŤ. Pochopil si to, synček?”

Malý premýšľa a potom otca požiada, či sa na to môže ešte vyspať.
V noci sa chlapec prebudí, pretože sa jeho malý braček pokakal a strašne smrdí.

Keďže nevie, čo má robiť, ide do spálne svojich rodičov. Tam ale leží iba matka a spí tak tvrdo, že ju nedokáže prebudiť. Ide teda do izby služobnej, kde si s ňou otec práve užíva, zatiaľ čo deduško otca so služobnou nenápadne pozoruje oknom.

Všetci sú tak zaneprázdnení, že si ho nikto nevšimne, a tak sa nakoniec rozhodne ísť zase spať. Druhý deň ráno sa otec pýta syna, či mu môže vlastnými slovami vysvetliť, čo to teda tá politika je.

“Áno ocko, je to veľmi jednoduché,” odpovie synček, “KAPITALISMUS zneužíva ROBOTNÍCKU TRIEDU a ODBORY sa na to nečinne prizerajú, zatiaľ čo VLÁDA spí, ĽUD je úplne ignorovaný a BUDÚCNOSŤ sa váľa v sračkách…”

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním