Úvod  >  Článok:  Aktualizácia : Postreleného školáka letecky transportovali na špecializovane pracovisko do Košíc

Mimoriadna správa: Na jednej zo základných škôl v Spišskej Novej Vsi sa strieľalo

Posádka RLP Spišská Nová Ves bola dnes tesne pred obedom vyslaná na zásah do ZŠ v Spišskej Novej Vsi. Informovala o tom hovorkyňa záchrannej služby Falc. Katarína Načiniaková

„V škole došlo k streľbe medzi dvoma chlapcami – jeden zo žiakov vystrelil na svojho spolužiaka zo strelnej zbrane, pričom brok spôsobil chlapcovi zranenie v oblasti hlavy. Posádka maloletého pacienta na mieste ošetrila a previezla ho do nemocnice v SNV,“ doplnila informácie.

Správu budeme aktualizovať ! 

Aktualizácia : V Spišskej Novej Vsi došlo na streleckom krúžku k úrazu

„V tejto chvíli môžem potvrdiť, že na jednej zo škôl v Spišskej Novej Vsi došlo na streleckom krúžku k úrazu. Rozsah zranení v tejto chvíli nie je známy, poškodená osoba je však mimo ohrozenia života. Príslušníci Policajného zboru vec na mieste dokumentujú a vykonávajú potrebné úkony. Zároveň polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre trestný čin ublíženia na zdraví. Bližšie informácie o prípade poskytneme hneď, ako to situácia dovolí,“ informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach por. Mgr. Lenka Ivanová

Aktualizácia : Postreleného školáka letecky transportovali na špecializovane pracovisko do Košíc

Ako nás informovala hovorkyňa nemocníc Svet zdravia školák bol odvezený do spišskonovoveskej nemocnice. 

Pri prevzatí lekárskym tímom nemocnice bol pri vedomí. Pacient je stabilizovaný a bol letecky prevezený na vyššie pracovisko do Košíc s cieľom operácie,“ povedala Fedáková. Doplnila, že ide o 13-ročného pacienta a strelné poranenie hlavy mu údajne spôsobil výstrel zo vzduchovej pištole. Na  klinike detskej anestéziológie a intenzívnej medicíny v  Košiciach chlapca prevzali neurochirurgovia.

Vyjadrenie riaditeľa školy ZŠ, Z. Nejedlého 2, SNV

Na základe nesprávne zverejnených informácií v dnešných médiách ubezpečujem rodičov, že v škole nedošlo k žiadnej cielenej streľbe.

Na vyučovacej hodine športovej prípravy zameranej na športovú streľbu došlo k úrazu žiaka. Nehoda je v štádiu vyšetrovania.   

Mgr. Miroslav Nováček

Zdroj : http://www.spisskanovaves.eu

Letecký prevoz pacienta so strelným poranením hlavy

Vrtuľníková záchranná zdravotná služba z Košíc bola dnes popoludní požiadaná o urgentný letecký prevoz pacienta z nemocnice v Spišskej Novej Vsi na vyššie špecializované zdravotnícke zariadenie. Išlo o 13-ročného chlapca so strelným poranením v oblasti čela. Pacient bol na umelej pľúcnej ventilácií  v stabilizovanom stave letecky prevezený a odovzdaný do rúk lekárom detského oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny Detskej fakultnej nemocnice v Košiciach.

Zdroj : PhDr. Zuzana Hopjaková PR manažér a hovorca AIR – TRANSPORT EUROPE

 

 

Ilustračné foto : AIR – TRANSPORT EUROPE

 

 

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním