MIMORIADNA SPRÁVA: NEHODA VLAKU A KAMIÓNA, VIACERO ZRANENÝCH

MIMORIADNA SPRÁVA: NEHODA VLAKU A KAMIÓNA, VIACERO ZRANENÝCH

Všetky informácie sú predbežné.

Prvá informácia: V obci Podvysoká (okres Čadca) vošiel vodič kamióna na železničné priecestie, kde došlo k zrážke s osobným vlakom (2 vozne). Predbežne: 3-6 zranených osôb z vlaku a 1 z vozidla. Zatiaľ žiadne správy o tom, že by mal niekto zomrieť. Priecestie je riadne vybavené svetelnou signalizáciou. Malo by ísť o český kamión.

Vlak je vykoľajený a prevrátený. Koľajisko je značne poškodené. Cesta 2/487 je neprejazdná. Na mieste je viacero záchranárov, policajtov a hasičov.

Zrážka nákladného vozidla a osobného vlaku

Hasiči momentálne zasahujú pri vážnej dopravnej nehode nákladného vozidla a osobného vlaku, ktorá sa stala v katastri obce Podvysoká, okres Čadca.

Pri nehode došlo k zrážke nákladného vozidla a osobného vlaku, pričom následkom zrážky sa osobný vlak vykoľajil. Podľa predbežných informácii sa vo vlaku viezlo asi 70 cestujúcich, z ktorých 7 utrpelo zranenia.

Na mieste zasahuje takmer dvadsiatka hasičov z Turzovky a Čadce a členovia DHZO Turzovka. Na miesto udalosti smeruje aj evakuačný autobus HaZZ.

Aktualizácia

Zrážka osobného vlaku s nákladným autom v katastri obce Podvysoká, okres CA. Pri nehode utrpelo 6 osôb (vrátane šoféra auta a rušňovodiča) poranenia rôzneho rozsahu , išlo prevažne o ľahšie a stredné ťažké zranenia. Všetci boli prevezení do nemocnice v Čadci.

Zdroj : Polícia SR,HaZZ, Falck

Hasiči celú noc pomáhali vyslobodzovať vykoľajené vozne vlaku 

Fotogaléria :

This function has been disabled for Spišiakoviny.