Úvod  >  Článok:  Mimoriadna správa : Žena sa zriekla islamu , chceli ju za to zavraždiť

Mimoriadna správa : Žena sa zriekla islamu , chceli ju za to zavraždiť

Vyšetrovateľom národnej protizločineckej jednotky NAKA P PZ bolo dňa 09.08.2018 začaté trestné stíhanie vo veci obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy spáchaného v štádiu prípravy.

Dňa 11.06.2019 bolo za uvedený obzvlášť závažný zločin vznesené obvinenie dvom občanom Veľkej Británie, afganskej národnosti a to 54 ročnému M. G. P. a 49 ročnému D. K. S., pretože pripravovali vraždu 25 ročnej ženy. Motívom ich konania bola najmä pomsta za to, že sa zriekla islamskej viery.

Od okamihu získania informácie o pripravovanom skutku bolo vykonané rozsiahle vyšetrovanie v rámci ktorého boli dôkazy zadovažované aj vďaka vynikajúcej spolupráci s policajtmi národnej kriminálnej agentúry Veľkej Británie, justičnými a policajnými orgánmi Rakúskej republiky, Eurojustu a veľvyslanectva Veľkej Británie na Slovensku.

Dňa 04.09.2019 policajti národnej protizločineckej jednotky NAKA P PZ v spolupráci s národnou kriminálnou agentúrou Veľkej Británie vykonali policajnú akciu s krycím názvom „POMSTA“ v rámci ktorej boli na území Veľkej Británie zadržané vyššie uvedené osoby, u ktorých boli vykonané domové prehliadky za účasti slovenských policajtov NAKA P PZ. Zároveň boli vykonané na území Slovenska ďalšie zaisťovacie úkony.

Na osoby zadržané vo Veľkej Británii vydal Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici európske zatýkacie rozkazy a obvinení v súčasnosti čelia vydávaciemu konaniu na Slovensko. Dňa 12.09.2019 bude príslušný súd Veľkej Británie vykonávať ďalšie úkony spojené s ich vydaním na Slovensko.

Zdroj : Polícia SR

Ilustračná foto : Polícia SR

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním