Úvod  >  Článok:  Video: Mimoriadne tragická dopravná nehoda pri obci Malanta

Mimoriadne: Tragická dopravná nehoda pri obci Malanta

Desiatky policajtov, záchranárov a hasičov zasahujú na Zlatomoraveckej ceste pri obci Malanta, kde sa krátko po jednej hodine popoludní zrazilo nákladné auto naložené kamennou zmesou a autobus plný ľudí.

Silný náraz mal pre osádku autobusu fatálne následky. Po zrážke zostal nákladiak prevrátený na ceste a autobus v priekope. Na záchrane ľudských životov sa podieľajú v hustom daždi desiatky záchranárov a zasahoval aj záchranársky vrtuľník. Presné počty obetí a zranených nemáme zatiaľ k dispozícii.

Krízové centrum pre rodinných príslušníkov je zriadené v kultúrnom dome v Jelenci a na operačnom stredisku Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre informačná telefónna linka 096130 2154.

Cesta je neprejazdná a obchádzková trasa vedie cez obce Nitrianske Hrnčiarovce, Štitáre a späť na cestu I/65.

Mimoriadne tragická dopravná nehoda za Nitrou

Dve posádky záchranárskych vrtuľníkov boli dnes krátko popoludní privolané k hromadnej dopravnej nehode nákladného auta s autobusom na ceste za Nitrou smerom na Zlaté Moravce.

Leteckí záchranári z Nitry si po pristátí priamo na ceste prevzali do svojej starostlivosti 15-ročného chlapca s vážnym úrazom hlavy a ťažkou poruchou vedomia. Po zabezpečení základných životných funkcií a po napojení na umelú pľúcnu ventiláciu bol chlapec letecky transportovaný do Fakultnej nemocnice v Nových Zámkoch, kde bol v kritickom stave odovzdaný do rúk lekárom oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny.

Druhá posádka záchranárskeho vrtuľníka z Banskej Bystrice si na mieste prevzala 61-ročného pacienta s podozrením na poranenie hlavy. Po ošetrení a podaní liečby bol v stabilizovanom stave záchranárskym vrtuľníkom prevezený do Fakultnej nemocnice F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici.

Aktualizované

Podľa aktuálnych informácií je po nehode 12 mŕtvych, z toho minimálne 4 sú maloleté osoby, ďalej je 17 zranených. Z toho traja sú v kritickom stave. Medzi ranenými je aj vodič nákladiaku.

Čísla však nie sú konečné, niektoré obete môžu byť ešte zakliesnené pod autobusom.

Pôvodná správa – 13:45 hod

Tragická dopravná nehoda autobusu a kamióna si vyžiadala doposiaľ 13 usmrtených osôb

Hasiči momentálne zasahujú pri tragickej dopravnej nehode, ktorá stala v katastri obce Nitrianske Hrnčiarovce, okres Nitra. Pri nehode došlo k zrážke nákladného vozidla a autobusu s cestujúcimi. Podľa doterajších informácii utrpelo následkom nehody zranenia cca. 20 osôb a doposiaľ 13 osôb nehodu neprežilo. Počet zranených a usmrtených osôb sa bude pravdepodobne zvyšovať. Na mieste udalosti zasahuje takmer 30 hasičov z Nitry, zo Zlatých Moraviec a zo Selenca. Na mieste udalosti zasahuje aj posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby.

AKTUALIZÁCIA – 14:20 hod.

Na miesto tragickej dopravnej nehody kamióna a autobusu, ktorá si doposiaľ vyžiadala 13 usmrtených osôb, momentálne smeruje evakuačný autobus HaZZ z Trnavy, ktorý poskytne zraneným dočasné útočisko. Na miesto boli vyslaní psychológovia HaZZ, ktorí budú zabezpečovať krízovú intervenciu.

AKTUALIZÁCIA – 14:50 hod.

Podľa najnovších informácií je na mieste dopravnej nehody 12 usmrtených a 17 zranených osôb. Niekoľko zranených osôb ošetrujú zdravotníci v spolupráci s hasičmi v evakuačnom autobuse HaZZ priamo na mieste. Na mieste príslušníci stavajú nafukovací stan pre zasahujúce zložky a zranené osoby. Situáciu na mieste komplikujú nepriaznivé poveternostné podmienky. Na mieste udalosti je aj prezident HaZZ Pavol Nereča.

AKTUALIZÁCIA – 16:20 hod.

Na mieste nehody sa už nenachádzajú žiadne zranené osoby, všetky sú prevezené do nemocnice. Havarovaný autobus sa pokúsia hasiči v spolupráci s ťažkou žeriavovou technikou vytiahnuť z priekopy. Pre informácie ohľadom dopravnej nehody bolo PZ SR zriadené kontaktné číslo +421961302154.

Havarovaný autobus sa podarilo dostať na kolesá, počet obetí zostal nezmenený

Havarovaný autobus sa pomocou ťažkej vyslobodzovacej techniky podarilo dostať na kolesá, v najbližšej dobe by ho mali vytiahnut na cestu. Počet obetí zostal nezmenený (12), zranených bolo celkom 20 osôb.

Pri udalosti zasahovalo 63 príslušníkov HaZZ s 25 kusmi hasičskej techniky. ‼ Hasiči, ktorí boli na mieste udalosti ako prví, by touto cestou chceli poďakovať okoloidúcim vodičom. S pomocou autolekárničiek asistovali hasičom pri množstve zranených až do príchodu ďalších záchranných zložiek. ?

Pozrite si reportáž RTVS

Slovenskom otriasla mimoriadne tragická nehodaK zrážke autobusu a nákladného auta došlo na ceste medzi Nitrou a…

Uverejnil používateľ Správy RTVS Streda 13. novembra 2019

Reakcia predsedu vlády SR na tragickú dopravnú nehodu

Pri Nitre sa dnes stala strašná tragédia. Po zrážke linkového autobusu s kamiónom ostalo najmenej 13 obetí a množstvo zranených. Okamžite som ukončil moju oficiálnu návštevu Cypru a vraciam sa na Slovensko priamo na miesto tragédie. Hovoril som s ministerkami zdravotníctva a vnútra a dal som im príkazy, aby koordinovali činnosť záchranných a bezpečnostných zložiek. Cítim nesmiernu ľútosť k všetkým obetiam a vyjadrujem úprimnú sústrasť všetkým pozostalým.

Predseda vlády SR na mieste tragickej nehody pri Nitre

Predseda vlády SR Peter Pellegrini ukončil oficiálnu návštevu Cypru a ihneď po prílete na Slovensko pôjde na miesto nehody.

Príchod predsedu vlády na miesto tragickej nehody odhadujeme na cca 21:30 hod.

Následne sa predseda vlády pôjde informovať o zdravotnom stave účastníkov dopravnej nehody do príslušných nemocníc.

Predseda vlády poveril do svojho príchodu riešením situácie ministerku vnútra Denisu Sakovú a ministerku zdravotníctva Andreu Kalavskú.

ZLATOMORAVECKÁ CESTA BUDE UZATVORENÁ PRAVDEPODOBNE AŽ DO ZAJTRAJŠIEHO PREDPOLUDNIA

Po tragédii na Zlatomoraveckej ceste sú na mieste stále záchranné zložky, ktoré pracujú na jej sprejazdnení.
Cesta však bude podľa všetkého neprejazná až do zajtrajšieho dopoludnia.
Pokiaľ sa tadiaľto chystáte do práce, či do školy, zmeňte trasu, pretože tadiaľto pravdepodobne neprejdete.
Ďakujeme za vašu ústretovosť a za všetky prejavy spolupatričnosti.

Vyjadrenie ministerky vnútra

Fotogaléria:

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním