Mimoriadne tragická dopravná nehoda pri Nových Zámkoch

Mimoriadne tragická dopravná nehoda pri Nových Zámkoch

Dnes popoludní sa na ceste medzi obcami Pribeta a Strekov v okrese Nové Zámky stala mimoriadne tragická dopravná nehoda. Čelne sa zrazilo auto značky Volvo s autom značky Hyundai. V druhom aute zahynuli dvaja dospelí a jedno 8-ročné dievčatko. Ročný chlapček prežil zázrakom bez zranení . Vodič a spolujazdec vo Volve utrpeli ľahšie zranenia. Príčina nehody je zatiaľ neznáma a polícia ju vyšetruje.

„37 ročný vodič vozidla Hyundai i30 z doposiaľ nezistených príčin, medzi obcami Strekov a Pribeta, pravdepodobne prešiel do protismeru kde došlo k zrážke s vozidlom Volvo XC 90. V Hyundai sa smrteľne zranil vodič, 31 ročná spolujazdkyňa a 8 ročné dievčatko. Z osádky tohto auta zrážku prežil len ročný chlapček, ktorý bol prevezený do nemocnice. Vodič sa spolujazdec vo Volve sa zranili ľahšie,“uviedla polícia na sociálnej sieti.

Na mieste zasahovali všetky záchranné zložky, vrátane leteckých záchranárov.

„Záchranársky vrtuľník z Nitry letel dnes popoludní k dopravnej nehode, ktorá sa stala za obcou Pribeta (okr. Komárno) smerom na Novú Viesku. Pri čelnej zrážke dvoch osobných motorových vozidiel utrpeli, žiaľ, dve osoby zranenia, ktoré boli nezlučiteľné so životom, jedno dieťa bolo na mieste resuscitované, žiaľ, neúspešne. Posádka záchranárskeho vrtuľníka si do svojej starostlivosti prevzala 56-ročného pacienta z druhého vozidla, ktorý nárazom utrpel poranenie hrudníka. Po poskytnutí neodkladného zdravotného ošetrenia bol pacient preložený na palubu vrtuľníka a v stabilizovanom stave, pri vedomí letecky prevezený do FN v Nitre. Ďalší zranení ostali v starostlivosti pozemných záchranárov,“povedala Hopjaková

Zdroj a foto :

PhDr. Zuzana Hopjaková
PR manažér a hovorca

AIR – TRANSPORT EUROPE

Polícia SR

This function has been disabled for Spišiakoviny.