Ministerstvo vnútra je pripravené na „Spoločnú zodpovednosť“

Share

Ministerstvo vnútra je pripravené na „Spoločnú zodpovednosť“

Ministerstvo vnútra sa aktívne podieľa na príprave a organizácii logistiky najrozsiahlejšej operácie „Spoločná zodpovednosť“. Zažívame náročné obdobie a to si vyžaduje neštandardné riešenia.

Policajný zbor je pripravený poskytnúť na operáciu „Spoločná zodpovednosť“ až 5000 policajtov. Závisí to však od počtu odberných miest. Do pilotného plošného testovania v okresoch Dolný Kubín, Tvrdošín, Námestovo a Bardejov, ktoré sa uskutoční tento víkend, bude okrem zabezpečenia bežného výkonu služby nasadených ďalších 235 policajtov. Policajti budú udržiavať verejný poriadok, v prípade potreby budú dozerať aj na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky v okolí odberných miest a tiež regulovať vstup do miestností na testovanie. Chod polície je zabezpečený, tak ako doteraz, naďalej plní úlohy v zmysle protiepidemických opatrení Úradu verejného zdravotníctva SR.

Aj Hasičský a záchranný zbor je aktívne zapojený do prípravy pilotného plošného testovania a zabezpečí 100 príslušníkov, ktorí budú odoberať vzorky na ochorenie COVID-19 v okresoch na Orave. Ide o 50 hasičov – zdravotníckych záchranárov, ktorí patria medzi profesionálny zdravotnícky personál a už počas prvej vlny pandémie odobrali takmer 27.000 vzoriek. Ďalších 50 hasičov je zaradených v rôznych funkciách. Sú pripravení zabezpečiť logistické úlohy, poskytnúť potrebnú automobilovú techniku, či poskytnúť dezinfekciu priestorov.

Odbory krízového riadenia okresných úradov spolupracujú s Ozbrojenými silami SR a usmerňujú v súvislosti s testovaním zástupcov samosprávy.

Zdroj :

pplk. Mgr. Silvia Keratová

tlačový odbor | kancelária ministra vnútra SR

Kategórie článku: Nezaradené

Mohlo by sa vám páčiť...