Mladík jazdil pod vplyvom , mal udelený zákaz činnosti, požičal si auto a ešte aj spôsobil dopravnú nehodu   

Nočná jazda mladého vodiča ktorý bol pod vplyvom alkoholu, mal udelený zákaz činnosti a vozidlo viedol bez súhlasu jeho majiteľa, skončila zrážkou s iným účastníkom cestnej premávky

V nedeľu (25.11.2018) krátko pred 02.30 hod chcela hliadka PMJ zastaviť z dôvodu vykonania kontroly motorové vozidlo Renault Laguna smerujúce z Bojnickej ulice na Galvaniho ulicu. Na výstražné a svetelné znamenia „STOP“ vodič nereagoval a hliadke unikal, pričom v križovatke ulíc Galvaniho a Ivánska nezvládol riadenie a následne narazil do vozidla zn. Volkswagen Beatle.

25-ročná vodička vozidla Volkswagen, ktoré v čase zrážky stálo v križovatke na červený svetelný signál utrpela viaceré zranenia, s ktorými bola prevezená privolanou RZP do jednej z nemocníc. 

Hliadkou PZ bol vodič vozidla Renault podrobený vykonaniu dychovej skúšky na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu, ktorou mu bola nameraná hodnota 0,94 mg/l alkoholu v dychu, čo predstavuje 1,96 promile.

Opakovaná dychová skúška prítomnosť alkoholu v dychu potvrdila. Lustráciou bolo preukázané že vodič viedol motorové vozidlo napriek udelenému zákazu činnosti viesť motorové vozidlá a rovnako bolo preukázané ,že vozidlo viedol aj bez súhlasu majiteľa tohto vozidla.

Vodič bol eskortovaný na príslušné oddelenie PZ a po vykonaní potrebných úkonov umiestnený v cele policajného zaistenia. 
Poverený príslušník Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave III vzniesol v tejto súvislosti obvinenie z trestného činu neoprávneného používania cudzieho motorového vozidla v súbehu s trestným činom marenia výkonu úradného rozhodnutia a trestným činom ohrozenia pod vplyvom návykovej látky 19-ročnému Jánovi P. z okresu Brezno.

V prípade preukázania viny hrozí v zmysle zákona za takéto konanie trest odňatia slobody až na dva roky.

Zdroj : Polícia SR

Tento článok zaujal veľa ľudí