FOTO: Mladý vodič zrazil muža a ušiel z miesta činu

FOTO: Mladý vodič zrazil muža a ušiel z miesta činu

Včera (9.7.) večer okolo 22:00  viedol 22-ročný muž z okresu Michalovce osobné vozidlo Mazda 323 po ceste smerom z Veľkých Raškoviec do Oborína.

Podľa doterajších zistení  vodič sa plne nevenoval šoférovaniu, čoho dôsledkom bolo, že prešiel po 34-ročnom mužovi z Oborína, ktorý z dosiaľ nezistených príčin ležal na zemi vedľa bicykla.  Vodič nezotrval na mieste nehody, ale so svojím vozidlom pokračoval ďalej do miesta svojho trvalého bydliska a auto odparkoval na dvore.

Zraneného muža bez známok života našiel miestny obyvateľ, ktorý počul náraz. Prostredníctvom tiesňovej linky 112 privolal záchranné zložky.  Privolaná rýchla zdravotná pomoc zraneného oživovala, ale ten na mieste zraneniam podľahol.  Na miesto nehody sa vodič vrátil, keď sa tam nachádzali záchranné zložky.

Bola mu vykonaná dychová skúška s negatívnym výsledkom.  Vodič neutrpel zranenia.  Na jeho motorovom vozidle  vznikla škoda vo výške 300€.

V tejto súvislosti bolo začaté trestné stíhanie pre prečin usmrtenia a neposkytnutie pomoci. Nehoda je v štádiu šetrenia.

Zdroj: Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Košiciach

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.