Úvod  >  Článok:  Momentálna situácia na cestách je kritická: Ak nemusíte nechoďte nikam

 

Momentálna situácia na cestách je kritická: Ak nemusíte nechoďte nikam

Správa ciest Košického samosprávneho kraja má aktuálne na cestách všetky svoje mechanizmy, stredisko v Michalovciach muselo z dôvodu hustého sneženia a nárazového vetra povolať aj pomoc externých sypačov.

Najhoršia situácia v rámci Košického kraja je práve v okrese Michalovce, kde bol vyhlásený 1. situačný stupeň a mimoriadne podmienky. Najmä na otvorených úsekoch ciest sa tvoria snehové jazyky a záveje. Obmedzený prejazd je medzi Pozdišovcami – Trhovišťami a Horovcami, kde sú otvorené úseky ciest a tvoria sa tu snehové jazyky a záveje. Cestári sa snažia čistiť najmä hlavné ťahy, ale nakoľko naďalej sneží a fúka silný vietor, sneh nafúkava na cestu a znehodnocovaný aj posyp.

Kritická situácia nastala z dôvodu, že do polnoci v okrese Michalovce pršalo, následne teploty klesli a začalo husto snežiť. V noci bol čiastočne neprejazdný úsek cesty I/18 pri Riedkom Vrchu v smere do Strážskeho, zablokovaný tu bol jeden jazdný pruh. Z dôvodu intenzívneho dažďa opäť zaplavilo aj časť cesty medzi obcami Kristy a Jenkovce. Voda sa vyliala aj na cestu pri Moravanoch a pri obci Oreské.

Snehové jazyky a záveje sa tvoria aj v okresoch Sobrance a Trebišov. Pre okres Spišská Nová Ves, Gelnica a Košice-okolie bol vyhlásený 1. situačný stupeň pre silné sneženie, ktorý naďalej trvá. Pre nákladnú dopravu nad 3,5 tony je uzatvorená cesta od obce Dedinky po Ostrú skalu, takisto horský priechod Dobšiná aj cesta od Úhornianskeho sedla po Krásnohorské Podhradie.

Počas uplynulých 24 hodín minuli krajskí cestári vyše 800 ton posypového materiálu a absolvovali takmer 260 výjazdov, z toho najviac v okrese Rožňava. V teréne je aktuálne viac než 100 mechanizmov. Podľa plánu zimnej údržby sú ako prvé udržiavané cesty I. triedy, následne cesty II. a III. triedy.

AKTUÁLNA INFORMÁCIA:

štátna cesta I/19 v úseku HRIADKY – MICHALOVCE je pre nákladnú dopravu ÚPLNE NEPREJAZDNÁ, pre osobné motorové vozidlá je prejazdná iba čiastočne, priebežne púšťanú príslušníkmi Policajného zboru, ktorí sú na mieste a dopravu regulujú.

úsek cesty MICHALOVCE – PETROVCE NAD LABORCOM, VOĽA, NACINA VES A STRÁŽSKE – momentálne úplne neprejazdná pre všetky druhy vozidiel, momentálne sú tam skrížené 3 kamióny.

JE LOCKDOWN, ZÁKAZ VYCHÁDZANIA, SITUÁCIA NA CESTÁCH JE MOMENTÁLNE KRITICKÁ, maximálny počet príslušníkov reguluje v týchto kritických úsekoch dopravu, AK NEMUSÍTE, NECHOĎTE NA CESTY!

Zdroj : KSK , Polícia SR

Ilustračné foto : Polícia SR

 

 

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním