Motocyklista pravdepodobne nezvládol vedenie motocykla, zahynul na mieste dopravnej nehody

Motocyklista pravdepodobne nezvládol vedenie motocykla, zahynul na mieste dopravnej nehody

V pondelok 1. októbra popoludní skončila tragicky jazda 24 ročného motocyklistu v obci Bobrovček, okres Liptovský Mikuláš. Mladý motocyklista s najväčšou pravdepodobnosťou neprispôsobil rýchlosť jazdy svojím schopnostiam, vlastnostiam motocykla, stavu a povahe vozovky a pravdepodobne zlou technikou jazdy nezvládol vedenie motocykla Honda a následne spadol na cestu.

Motocyklistu vymrštilo a po ceste sa šúchal niekoľko metrov až narazil do stromu. Pri náraze utrpel zranenia nezlučiteľné so životom. U motocyklistu bola nariadená súdna pitva. Poverený príslušník PZ začal trestné stíhanie vo veci prečin usmrtenia. Okolnosti dopravnej nehody sú predmetom vyšetrovania.

Polícia apeluje na vodičov – Jazdite bezpečne a nehazardujte so žitotom

Polícia naďalej apeluje na motocyklistov, aby nepodceňovali silu svojich motoriek a prispôsobili rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, pristupovali k jazde zodpovedne a sledovali dianie okolo seba.

Najčastejšou príčinou dopravných nehôd je prekročenie najvyššej povolenej rýchlosti. Veľkú úlohu pri  nehodách zohráva aj výstroj motorkára. Ovplyvňuje tenkú hranicu medzi smrteľnými následkami a ťažkým zranením.

Nemali by zabúdať, že pri zrážke s autom, s pevnou prekážkou, len málokedy vyjdú bez vážnejšieho poranenia a zničenia motocykla. Dôležité je preto jazdiť na motocykli oblečený v bezpečnostnom odeve a v riadne upevnenej ochrannej prilbe.

Ďalším faktorom pôsobiacim na nehodovosť motocyklistov je stav vozovky. Motocykel je podstatne citlivejší na povrch komunikácie, ale aj spôsob vedenia. Akákoľvek prekvapivá odlišnosť, napríklad nepredvídateľne prudšia zákruta, prekážka za neprehľadným úsekom cesty, či štrk na ceste, má vysoký vplyv na schopnosť vodiča predvídať a prispôsobovať svoju jazdu.

Rovnako polícia eviduje aj dopravné nehody, ktoré motocyklisti nezavinili, no napriek tomu mali tragické následky. Vždy treba jazdiť podľa svojich schopností a zručností, prispôsobiť sa stavu cesty, počasiu i ďalším okolnostiam, ktoré možno predvídať.

Fotogaléria :

Zdroj a foto : Jana Balogová hovorca KR PZ v Žiline

This function has been disabled for Spišiakoviny.