Motoristi zbystrite pozornosť! Po páde mosta v Spišskej Novej Vsi nastanú v danom úseku zmeny

Share

Motoristi zbystrite pozornosť! Po páde mosta v Spišskej Novej Vsi nastanú v danom úseku zmeny

Ako sme vás už informovali v piatok 31.júla v čase okolo 04.30 hod. došlo k pádu mosta pre peších cez rieku Hornád, na Starosaskej ulici, v centre mesta Spišská Nová Ves. V uvedenom čase cez most prechádzala osoba, ktorá podľa predbežnej lekárskej správy utrpela ľahké zranenie.

Podľa slov Jaroslava Ličáka z krajského riaditeľstva PZ v Košiciach k ohrozeniu cestnej premávky nedošlo. „Priechod pre chodcov cez rieku Hornád je smerovaný k druhej pešej lávke vo vzdialenosti cca. 150 m. Na miesto bol privolaný dopravný projektant, ktorý vec konzultoval s vedením mesta a s dopravným inžinierom Okresného dopravného inšpektorátu, OR PZ v Spišskej Novej Vsi,“ ozrejmil.

Ako doplnil k bezpečnému priechodu pre chodcov cez rieku Hornád bude vypracovaný dopravný projekt, ktorým bude obmedzená časť prejazdu vozidiel v jednom smere na úkor chodníka pre peších.

„Po jeho vypracovaní budú chodci smerovaní k priechodu cez rieku v jednom vyhradenom jazdnom pruhu, ktorý v súčasnosti používajú motorové vozidlá,“ uviedol.

Polícia miesto udalosti dôkladne zadokumentovala. Udalosť na mieste prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície, Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Spišskej Novej Vsi, ktorý v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre trestný čin Všeobecného ohrozenia.

Kategórie článku: Dopravné informácieKrimiRegión SpišRôzneSlovenskoSprávy

Mohlo by sa vám páčiť...