Murári a dievčatko

Share

Murári a dievčatko

Tento príbeh údajne skutočný, je o vzťahu, ktorý sa vytvoril medzi skupinou murárov a dieťaťom.Mladá rodinka s 5 – ročným dievčatkom sa nasťahovala do domu vedľa parcely,kde sa staval dom.

Dievčatko sa prirodzene začalo zaujímať o všetko, čo sa dialo v susedstve a
začala sa rozprávať s robotníkmi.

Motala sa medzi nimi, murári  mali zlaté srdcia a viac-menej si ju adoptovali ako talizman.Debatovali s ňou a keď mali desiatu alebo obed sedela s nimi a občas jej dali malé roboty, aby jej dali pocit dôležitosti.

Dokonca dali dieťaťu aj pracovné rukavice a prilbu, čo ju strašne tešilo.

Na konci prvého týždňa jej dali obálku s nejakými drobnými ako plat.Dieťa pyšne vzalo výplatu domov a mama jej navrhla, aby otvorili na jej meno účet v banke.

Pani v banke bola veľmi nadšená ako jej dievčatko vykladalo o svojej „robote“ na stavbe a že navyše má za to aj „výplatu“:

„Určite si pracovala veľmi ťažko, keď si toto všetko zarobila“…poznamenala s úsmevom.Dievčatko odpovedalo: „Áno, robila som s Dušanom, Mirom a Jožom. Budujeme velikánsky dom.““Bože môj“ pokračovala pani „A budeš robiť na stavbe aj budúci týždeň?“

Dieťa sa zamyslelo a potom vážne prehlásilo:“Myslím si že áno…za predpokladu, že tí poje*anci z veľkoskladu nám dodajú tehly“

Kategórie článku: Glupocinky

Mohlo by sa vám páčiť...