Muž so ženou skončili v rukách polície po tom, čo sa u nich našla marihuana

Muž so ženou skončili v rukách polície po tom, čo sa u nich našla marihuana

V rukách liptovskomikulášskych policajtov skončila v uplynulých dňoch 39-ročná žena z Liptovského Mikuláša a 21-ročný mladík z Ružomberka.

Ako nás informovala na svojej facebookovej stránke polícia SR, dvojicu prepravujúcu sa na motorovom vozidle Opel Corsa, zastavili na základe operatívnych informácií policajti v utorok 15. augusta v Liptovskom Mikuláši. Žena policajtom dobrovoľne vydala igelitovú tašku, v ktorej bola zelená sušina a dve drtičky.

„Počas prehliadky vozidla 21-ročný mladík, ktorý vozidlo šoféroval, policajtom dobrovoľne vydal ruksak, v ktorom mal sklenenú fľašu o objeme 0,7 litra a kovovú krabičku s obsahom zelenej sušiny,“ uviedla polícia SR.

Podľa predbežnej kriminalistickej expertízy zaistený rastlinný materiál u oboch podozrivých vykazuje znaky rastliny rodu Canabis a zo zaisteného množstva látky by bolo možné vyrobiť 1303 až 3907 obvykle jednorazových dávok drogy.

Vyšetrovateľ 39-ročnú ženu obvinil zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi a 21-ročného mladíka obvinil z prečinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov.

Obvinenej žene hrozí v prípade preukázania viny trest odňatia slobody na tri až desať rokov a obvinenému mladíkovi trest až na päť rokov. Stíhaní sú na slobode.

Zdroj: policiaSR

This function has been disabled for Spišiakoviny.