Na brehu Zemplínskej šíravy, vyrástli aj toto leto sochy z piesku, FOTO

Share

Na brehu Zemplínskej šíravy, vyrástli aj toto leto sochy z piesku, FOTO

Aj toto leto môžu návštevníci Zemplínskej šíravy v stredisku Kaluža  obdivovať pieskové sochy. Pieskovému kráľovstvu na Šírave dominuje, ako inak, téma vody. Na pieskovej pláži vytvorenej vlani pri Hoteli Glamour tak vyrástlo Pieskové kráľovstvo s rozprávkovými postavami.

Príšera Matilda

Tou ústrednou je sympatická šíravská príšera Matilda, ktorá si na pomyselnú oslavu narodenín prizvala skutočné celebrity morského sveta. Deti sa určite okamžite rozbehnú za najznámejšími rybičkami na svete – Nemom a Dory. Skôr narodených možno chytí aj nostalgia pri pohľade na sochu Pepka námorníka s riadnou plechovkou špenátu.

Dych vyrážajúca je živo vyzerajúca piesková socha Pirátov zo Šíravy, pripomínajúca slávnu filmovú pentalógiu Piráti z Karibiku. No a chýbať nesmie ani bájny boh morí Poseidón s malou morskou vílou. Pieskové kráľovstvo vytvoril aj tohto roku tím okolo Adama Bakoša, dobre známeho autora ľadových sôch z Tatranského ľadového dómu.

Sprievodné aktivity

Vstupné sa neplatí a po vlaňajšom pilotnom ročníku navyše k Pieskovému kráľovstvu pribudla aj Active X Zone. V nej si počas celého leta môžu záujemcovia zajazdiť na raftoch, paddleboarde, aquaskipperi alebo vyskúšať aqua-zorbing či vodný futbal, lezeckú stenu a airsoftovú strelnicu.
 
Navyše, prostredný júlový víkend sa na Zemplínskej šírave môžu poriadne vyblázniť milovníci vodných športov, adrenalínu a hľadači výnimočných zážitkov. Od 13. do 15. júla sa tu totiž uskutoční hlavné podujatie – Splash X Weekend, počas ktorého si môžete vyskúšať lietanie nad vodnou hladinou s jetpackom a jetblade či surfovanie bez vĺn na jetsurfe. Atmosféru bude počas všetkých troch dní dotvárať hudobná produkcia v podaní DJ MIKE SAXI.
 
Každú sobotu až do 11. augusta je navyše v Pieskovom kráľovstve pripravený animačný program pre najmenších. Vždy od 15:00 do 18:00 tak na nich čaká pirátske hľadanie pokladu, vytváranie farebných obrázkov z piesku alebo modelovanie. 

Zdroj a foto : Košice Región Turizmus

Fotogaléria ( klikni pre plný náhľad )

Kategórie článku: Kam do mestaKultúraSlovenskoSprávy

Mohlo by sa vám páčiť...

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.