Úvod  >  Článok:  Aktualizácia : S autom na hroby

Na hroby išiel svojsky : V aute s takmer 1,5 promile

18-ročný Košičan na Fábii pri obci Seniakovce na východnom Slovensku zišiel z cesty, prerazil oplotenie a skončil priamo na jednom z hrobov. Nafúkal 1,46 promile. Škoda na hrobe je vo výške 1000 eur.

Aktualizácia : S autom na hroby

Prešovský dopravný policajti obvinili včera z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky 18 ročného Košičana.

Mladý Košičan viedol včera v čase medzi 03:00 h a 03:15 h osobné auto Škoda Fábia po ceste I/20 v smere od Košíc do Prešova. Na križovatke s miestnou komunikáciou vedúcou k obci Seniakovce sa pravdepodobne plne nevenoval vedeniu vozidla a nesledoval situáciu v cestnej premávke, následkom čoho zišiel z cesty a narazil do oplotenia cintorína obce Seniakovce.

Oplotenie prerazil a zastavil až na jednom s hrobov, kde narazil do betónového ohraničenia hrobu, ktoré prasklo. Privolaní policajti podrobili vodiča dychovej skúške na alkohol, jej výsledok bol pozitívny s hodnotou 0,70 mg/l (miligram etanolu na liter vydychovaného vzduchu), čo je v prepočte 1,46 promile.

Pri uvedenej nehode sa nikto nezranil. Výška škody bola predbežne vyčíslená na 1000,- Eur. Mladík bol zadržaný a umiestnený do cely policajného zaistenia.

Zdroj : mjr. JUDr. Mgr. Daniel Džobanik  Oddelenie komunikácie a prevencie

Fotogaléria :

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním