Úvod  >  Článok:  Na Považí došlo v bytovom dome k výbuchu: Na mieste zasahujú hasiči aj policajti

Na Považí došlo v bytovom dome k výbuchu: Na mieste zasahujú hasiči aj policajti

Dnes popoludní došlo v bytovom dome v Považskej Bystrici na sídlisku Stred (v blízkosti hasičskej zbrojnice) pravdepodobne k menšiemu výbuchu, pričom bolo vyrazené okno na najvyššom medziposchodí.

Ako informovalo mesto Považská Bystrica na sociálnej sieti krízový štáb mesta okamžite po tejto udalosti oslovil statika, aby realizoval obhliadku miesta s cieľom zabezpečiť bezpečnosť obyvateľov bytového domu.

V súčasnosti zasahujú na mieste hasiči aj policajti. „Pri prechode touto lokalitou buďte prosím opatrní,“ upozorňujú kompetentní.

Aktualizácia 18:45 – Statik skonštatoval, že nie je porušená statika budovy. Samotnú detonáciu rieši polícia SR.

Výbuch vystrašil obyvateľov bytovky

Dnes podvečer došlo na sídlisku Stred v Považskej Bystrici k výbuchu, ktorý vystrašil obyvateľov celého bytového domu. Výbuch na vrchných poschodiach paneláku spôsobil doposiaľ nezistená výbušnina.

V dôsledku výbuchu došlo k poškodeniu niekoľkých vstupných dverí bytov, boli porozbíjané sklené výplne na schodisku a poškodené ďalšie časti interiéru paneláku.

Obyvatelia bytovky boli evakuovaní.

Škoda spôsobená výbuchom zatiaľ nebola vyčíslená. Najdôležitejšie je však to, že pri výbuchu nedošlo k zraneniu obyvateľov domu a ani usmrteniu žiadnej osoby.

Policajti sú namieste a vykonávajú všetky potrebné procesné úkony. Na miesto výbuchu sú privolaní aj experti z KEÚ.

 

Zdroj a foto : Mesto Považská Bystrica, Polícia SR

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním