Úvod  >  Článok:  Na rýchlostnej ceste v Košiciach došlo k tragédii

Na rýchlostnej ceste v Košiciach došlo k tragédii

Včera (2.7.) popoludní došlo na rýchlostnej ceste R2 v lokalite Červený rak v Košiciach k tragickej dopravnej nehode, pri ktorej prišiel o život 10-ročný chodec.

Vodičovi (34) z Košíc, ktorý viedol vozidlo zn. Seat Cordoba po rýchlostnej ceste v ľavom jazdnom pruhu,  vošiel do jazdnej dráhy maloletý chodec, ktorý prechádzal cez vozovku mimo vyznačeného priechodu pre chodcov, následkom čoho došlo k ich vzájomnej zrážke.

Pri dopravnej nehode chodec utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol. Vodič ani jeho spolujazdec sa pri nehode nezranili. Požitie alkoholických nápojov u vodiča zistené nebolo. Škoda na vozidle bola predbežne vyčíslená na 2.000 eur.

Udalosť na mieste prevzala vyšetrovateľka odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Košiciach, ktorá v danej veci začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.

Bližšie okolnosti, presná príčina i miera zavinenia dopravnej nehody, sú predmetom ďalšieho vyšetrovania aj za účasti znalca z odboru cestnej dopravy, ktorý bol prítomný na mieste udalosti.

Zdroj a foto:

mjr. Mgr. Jana Mésarová

hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním