Kategórie
Dopravné informácie Krimi Rôzne Slovensko Správy

Na rýchlostnej ceste v Košiciach prišiel o život chodec

Na rýchlostnej ceste v Košiciach prišiel o život chodec

Minulý týždeň polícia na cestách Košického kraja zaznamenala 29 dopravných nehôd. O život pri nich prišla jedna osoba, dve osoby utrpeli ťažké zranenia, 16 ľudí sa zranilo ľahko. Policajti počas zvýšeného dohľadu na cestách odhalili 19 prípadov požitia alkoholických nápojov u vodičov, pričom siedmi „nafúkali“ nad 1 promile. Policajti zaznamenali aj dve dopravné nehody pod vplyvom alkoholu. Chodci mali účasť na 7 dopravných nehodách.

Len počas dnešnej (25.2.2017) rannej kontroly na cestách Košického kraja policajti odhalili ďalších piatich vodičov, ktorí šoférovali „posilnení“ alkoholom ! Jeden z nich mal v dychu v prepočte nad jedno promile.  Alkohol za volant nepatrí! Apelujeme na vodičov, aby jazdili s „čistou hlavou“. Svojím nezodpovedným správaním ohrozujú nielen seba, ale i ostatných účastníkov cestnej premávky.

Prechádzal cez cestu v tmavom oblečení a bez reflexných prvkov

Včera /24.2./ okolo 19, 20 h na rýchlostnej ceste v Košiciach – Zelený Dvor  prišiel o život chodec. Podľa doterajších zistení vodič (38) z Košíc viedol vozidlo zn. Škoda Octavia po rýchlostnej ceste  PR3 v smere od Košíc na Prešov, kde narazil do chodca (34), ktorý prechádzal cez cestu v tmavom oblečení a bez reflexných prvkov.

Pri dopravnej nehode chodec utrpel zranenia nezlučiteľné so životom. Vodič bol podrobený dychovej skúške na zistenie požitia alkoholických nápojov s negatívnym výsledkom. Na vozidle škoda predbežne vyčíslená na cca 7 tisíc eur.

Udalosť na mieste prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Košiciach, ktorý v danej veci začal trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. Bližšie okolnosti, presná príčina i miera zavinenia dopravnej nehody, sú predmetom ďalšieho vyšetrovania aj za účasti znalca z odboru cestnej dopravy. 

Na priechode pre chodcov zrazil chodca

Ďalšia nehoda, ktorá si vyžiadala ťažké zranenie chodca, sa stala približne o hodinu neskôr na  Triede SNP v Košiciach za kruhovým objazdom s Moldavskou ulicou. Podľa doterajších zistení vodič (22) viedol vozidlo zn.  Ford po Tr. SNP v smere od kruhového objazdu k Bardejovskej ulici, kde na priechode pre chodcov zrazil chodca, ktorý prechádzal po priechode v skupine osôb. Chodec (17) pri dopravnej nehode utrpel ťažké zranenia. Dychová skúška bola u oboch účastníkov dopravnej nehody negatívna. 

Ťažké zranenia pri dopravnej nehode utrpela aj chodkyňa, ktorá prechádzala po priechode pre chodcov v MČ Košice KVP v piatok krátko pred 19.  hodinou. Podľa doterajších zistení vodič vozidla nedal chodkyni (16) prednosť. Alkohol u účastníkov nezistený. Presná príčina dopravnej nehody je predmetom vyšetrovania. Obidve nehody už vyšetruje vyšetrovateľ PZ, ktorý začal trestné stíhanie pre trestný čin ublíženia na zdraví.

Buďte opatrní, sledujte situáciu okolo seba!

Vodiči, venujte zvýšenú pozornosť miestam, kde je predpoklad pohybu chodcov! Chodci, používajte reflexné prvky za zníženej viditeľnosti! Aj taká maličkosť, akou je reflexný pásik, vám môže zachrániť život. Chodci, buďte opatrní, vstupujte na vozovku, až keď sa presvedčíte, že môžete bezpečne prejsť nad druhú stranu! Bez podpory samotných účastníkov cestnej premávky je akákoľvek aktivita polície neúčinná.

Polícia dôrazne vyzýva všetkých účastníkov cestnej premávky k zvýšenej opatrnosti, aby si zodpovedným správaním v cestnej premávke chránili to najcennejšie, svoje životy. Aby dodržiavali dopravné prepisy, sledovali situáciu okolo seba, boli navzájom k sebe ohľaduplní.

Fotogaléria:

 

Zdroj a foto : mjr. Mgr. Jana Mésarová

hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach

This function has been disabled for Spišiakoviny.

Exit mobile version