Aktualizované: Deti na Spiši brutálne napadli staršiu ženu. Polícia to v žiadnom prípade tolerovať nebude! (video)

Na Spiši došlo k brutálnemu útoku na staršiu pani

Včera večer partia 4 maloletých osôb brutálne napadla staršiu pani. Rýchlym zásahom polície boli všetky osoby bezprostredne po skutku zadržané. Polícia na prípade pracuje, správu budeme aktualizovať.

Brutálny útok na Spiši majú na svedomí deti

13-ročný Erik ženu sotil a žena spadla.14-ročný Jaroslav ju zas sotil, poskákal jej po ruke, a žena spadla z mosta z 3 metrovej výšky. Potom jej poskákal po ležiacom tele. Okradli ju. Ušli, no vrátili sa. Či náhodou ešte niečo nezabudli. Učebnicový príklad brutality. Polícia 4 osoby obmedzila  na osobnej slobode, 1 je obvinený s podnetom na väzbu.

Deti na Spiši brutálne napadli ženu. Polícia to v žiadnom prípade tolerovať nebude!

Včera (18.12.) krátko po 18. hodine bolo na tiesňovú linku Policajného zboru 158 prijaté oznámenie o lúpežnom prepadnutí ženy v blízkosti železničnej stanice pri obci Richnava (okr. Gelnica). Na miesto boli okamžite vyslané policajné hliadky, ktoré po príchode na miesto našli poškodenú 60-ročnú ženu s rozsiahlymi zraneniami, ktorej až do príchodu záchranárov poskytli predlekársku prvú pomoc, a získali informácie o popise a možnom pohybe podozrivých osôb, ktoré by mohli mať na uvedenej lúpeži priamu účasť.

V blízkom okolí boli hliadkami OO PZ Krompachy vypátrané 4 podozrivé maloleté osoby (14, 14, 13, 11). Ďalšími vykonávanými procesnými úkonmi bolo zistené, že jedna z podozrivých osôb, 13-ročný Erik, poškodenú ženu, v čase, keď prechádzala cez most ponad rieku Hornád, zozadu fyzicky napadol, v dôsledku čoho poškodená žena spadla na zem. Potom ju 14-ročný Jaroslav opäť sotil, poškodená žena sa zachytila zábradlia, no on jej šliapol na ruku. Poškodená sa pustila a spadla z mosta z 3 metrovej výšky.

Brutalita mladíkov sa však stupňovala. Jaroslav niekoľkokrát skočil na jej ležiace telo a odcudzil jej mobilný telefón a veci osobnej potreby, ktoré mala pri sebe. Tretia, 11-ročná osoba, sa tejto brutálnosti prizerala a dávala pozor, či sa k miestu niekto nepribližuje. Potom všetci spoločne ušli do blízkej miestnej osady. Ak by ste si mysleli, že sa v nich pohlo svedomie, a oni sa vrátili napäť na miesto pomôcť doráňanej žene, ste na omyle. Mladíci sa vzápätí na miesto vrátili aj s ďalším kamarátom, ktorý na tomto skutku nemal účasť, na to, aby prehľadali miesto ešte raz, či si tam z lupu niečo „nezabudli“. Tam ich už všetkých štyroch krompašskí policajti obmedzili na osobnej slobode a eskortovali na útvar Policajného zboru k ďalšej realizácii, kde boli u nich nájdené a zaistené veci patriace poškodenej žene.

Podľa predbežného vyjadrenia lekárov boli žene spôsobené ťažké zranenia, z ktorých sa bude liečiť minimálne 42 dní. Vzhľadom na rozsah týchto zranení a závažnosť tohto brutálneho činu, vec prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach, ktorý 14-ročného Jaroslava, hlavného aktéra, obvinil z obzvlášť závažného zločinu lúpeže, a krajský policajný vyšetrovateľ zároveň spracuje podnet na jeho väzobné stíhanie. Za tento čin hrozí trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov, mladistvej osobe sa trestná sadzba znižuje na polovicu. Navyše, ide o mladistvú osobu, ktorá sa aj napriek svojmu nízkemu veku, už v minulosti dopustila trestnej činnosti.

Polícia bude zároveň skúmať aj prípadnú trestnoprávnu zodpovednosť rodičov pre podozrenie z trestného činu ohrozovania mravnej výchovy mládeže. Jaroslavovi maloletí spolupáchatelia, ktorí vzhľadom na svoj vek nie sú trestne zodpovední, boli po vykonaní procesných úkonov prepustení.

Nielen tomuto prípadu, ale všetkým prípadom týkajúcich sa násilia, výtržnosti a iných trestných činov tejto povahy, policajti venujú a aj budú venovať zvýšenú pozornosť. V žiadnom prípade nebudeme tolerovať násilné správanie jednotlivcov. Tento prípad je o to zarážajúcejší, že takéhoto brutálneho konania sa dopustili „deti“.

https://www.facebook.com/spravy.rtvs/videos/2549982645236771/?t=170

Zdroj a ilustračné foto : Polícia SR,

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.