Úvod  >  Článok:  Na východe nie je nuda : Policajti zadržali 27 nelegálnych migrantov

Na východe nie je nuda : Policajti zadržali 27 nelegálnych migrantov

Ešte minulý týždeň polícia informovala, že policajti hraničnej a cudzineckej polície zadržali v stredu večer v katastri obce Zboj 11 nelegálnych migrantov pochádzajúcich z Afganistanu a Vietnamu. Vyšetrovateľ národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii UHCP už obvinil z prevádzačstva 23 ročného Ukrajinca, ktorý je stíhaný väzobne a po dokázaní viny mu hrozí trest odňatia slobody na sedem až 10 rokov.

Vo štvrtok podvečer policajti mobilnej zásahovej jednotky RHCP zo Sobraniec zadržali v hustom lesnom poraste približne 12 kilometrov od ukrajinsko-slovenskej hranice v katastri Vyšnej Rybnice 14 nelegálnych migrantov aj spolu s prevádzačom. Cudzinci pochádzajú zo Somálska a Srí Lanky a nemali pri sebe žiadne doklady a samozrejme ani trvalý pobyt na našom území.

Vyšetrovateľ národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii UHCP obvinil 23 ročného Ukrajinca z prevádzačstva, po dokázaní viny mu hrozí trest odňatia slobody na osem až 10 rokov. Cudzinci budú z našej krajiny vyhostení.

V sobotu večer hliadka z OHK PZ Ulič zadržala dvoch mužov, jeden pochádza z Tadžikistanu a jeden zo Sudánu. Pokúsili sa nelegálne prekročiť štátnu hranicu, policajti im preto vydali rozhodnutie o administratívnom vyhostení a včera odišli na Ukrajinu.

Fotogaléria:

Zdroj : Polícia SR
Ilustračné foto : Polícia SR

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním