Úvod  >  Článok:  Na Zamagurí to aj napriek dažďu žilo: Stretnutie Goralov v Pieninách navštívilo niekoľko tisíc ľudí !

Na Zamagurí to aj napriek dažďu žilo: Stretnutie Goralov v Pieninách navštívilo niekoľko tisíc ľudí !

 

Červený kláštor :  Stretnutie Goralov v Pieninách je festival známy nielen po celom Slovenku, ale i Česku, čomu svedčí ďalší mega úspešný 8.ročník. Už teraz patrí táto akcia medzi najväčšie v regióne. Festival, ktorý bol pripravený do posledného detailu, prilákal nespočetné množstvo ľudí, ktorí napriek nepriaznivému počasiu neváhali prísť sa zabaviť. Ako vravia organizátori Kollárovci, nejde len o stretnutie Goralov, ale hlavne o stretnutie ľudí dobrej vôle, priateľov a priaznivcov goralskej kultúry.

Nakoniec sa im to aj podarilo, keďže už tradičné podujatie navštívilo tisíce ľudí, ktorí spievali známe piesne od Kollárovcov. Program bol vyplnený do poslednej minúty, kde sa na javisku striedali účinkujúci ako Franta Uher, Karel Peterka, Marta Vančová, Peter Stašák či  vynikajúce kapely ako Legendy se vrací a Black Band. Večer ukončil Peter Cmorík so svojou kapelou. Goralov reprezentovali Kollárovci a FS Frankovčan, ktorí vytvorili perfektnú atmosféru. O humorné slovo sa postaral skvelý ľudový rozprávač Jožko Jožka a nechýbali ani goralské súťaže. Počas programu sa krstila aj kniha, ktorá sa do celej atmosféry hodila už samotným názvom a to Goralské rozprávky II.

Našim cieľom bolo prilákať ľudí k nám domov, ukázať im náš krásny kraj a v neposlednom rade prísť sa zabaviť, zaspievať si naše piesne a zabudnúť na starosti.  Myslím, že sa nám to podarilo. Je to jediná akcia počas celého roka, ktorú si kompletne organizujeme sami a preto nás zamrzelo, keď sme videli to pokazené počasie a to nie kvôli nám, ale išlo nám hlavne o komfort návštevníkov festivalu. No tí boli tak fantastickí, že ich to neodradilo a vydržali aj napriek dažďu. Chceme sa úprimne poďakovať naším fanúšikom, pretože nebyť ich, tak by nebol ani tento festival….“ skonštatoval  Marek Kollár.

Už teraz srdečne pozývame na ďalší v poradí 9. ročník Stretnutia Goralov, ktorý bude v takmer magický dátum 18.8. 2018.

Foto: Monika Bielik, Rudolf Bazalides

 

Viac info na:

www.stretnutiegoralov.com

www.kollarovci.sk

www.smerdzonka.eu

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním