NAHÁŇAČKA VOZIDLA A POLICAJNÁ STREĽBA: CHCEL ZRAZIŤ POLICAJTOV A DO POSLEDNEJ CHVÍLE KLÁDOL ODPOR

NAHÁŇAČKA VOZIDLA A POLICAJNÁ STREĽBA: CHCEL ZRAZIŤ POLICAJTOV A DO POSLEDNEJ CHVÍLE KLÁDOL ODPOR

Včera večer bola v Bratislave vyhlásená generálna výzva o prenasledovaní vozidla Ford Mondeo, ktorého vodič bol podozrivý z krádeže. Hliadka si vozidlo všimla a začala ho prenasledovať. Vodič Fordu unikal nebezpečnou rýchlosťou von z Bratislavy smerom na Pezinok. Nerešpektoval ani zvukové, ani svetelné signály na zastavenie. Počas úteku narazil do iného vozidla a pokračoval ďalej.

Policajti použili v nezastavenej časti dva varovné výstrely do vzduchu. Keďže vodič nereagoval, preto trikrát vystrelili na vozidlo. Ford naďalej unikal až sa ho policajtom podarilo zablokovať pred Pezinkom.

Muž odmietal vystúpiť a autom chcel zraziť policajtov. Na to policajt na mieste použil zbraň ako hrozbu, na čo muž začal manipulovať s neznámym predmetom v aute. Keďže policajti nevedeli, či nejde o zbraň, okamžite mu rozbili okno a napriek jeho agresivite a úderom na policajtov sa ho podarilo spacifikovať. Po zákroku zostalo poškodené jedno policajné vozidlo. Muž a aj dvaja policajti museli byť lekársky ošetrení.

Lustráciou v policajných evidenciách bolo zistené, že zo strany prokurátora Okresnej prokuratúry v Trnave bol v priebehu uplynulých dní daný súhlas na zadržanie tohto muža z dôvodu podozrenia zo spáchania zločinu krádeže. Prípadom sa v súčasnosti aj naďalej zaoberajú policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Pezinku. Muž je dôvodne podozrivý zo spáchania zločinu útoku na verejného činiteľa v súbehu s prečinom poškodzovania cudzej veci.

 

Rešpekt pred všetkými zasahujúcimi policajtmi a zraneným skoré uzdravenie!!!

Fotogaléria ( klikni pre plný náhľad )

This function has been disabled for Spišiakoviny.