Koronavírus : Najväčší zamestnávateľ na Spiši bude testovať priamo v závode

Koronavírus : Najväčší zamestnávateľ na Spiši bude testovať priamo v závode

Spišská Nová Ves, 25. novembra 2020 – Spoločnosť Embraco Slovakia sa rozhodla ponúknuť svojim zamestnancom možnosť otestovať sa antigénovými testami na COVID-19 priamo v areáli závodu počas pracovnej doby.

„Pre zriadenie dočasného odberného miesta u nás sme sa rozhodli po zhodnotení aktuálnych štatistík počtu zamestnancov, ktorí boli buď sami pozitívne testovaní, alebo boli v úzkom kontakte s pozitívnymi. Touto rýchlou preventívnou akciou chceme zabrániť šíreniu COVID-19 v našom závode,“ vysvetľuje Peter Frankovič, líder oddelenia bezpečnosti.

Testovanie bude prebiehať dva dni a je realizované v spolupráci s Okresným úradom Spišská Nová Ves a Slovenským červeným krížom. Vedenie spoločnosti verí, že zamestnanci využijú túto príležitosť v čo najväčšom počte.

* * * * * * * * * * * * *

O Nidec Global Appliance

S vyše 14 000 zamestnancami v 8 krajinách sa Nidec Global Appliance zameriava na výrobu a predaj chladiacich riešení Embraco pre škálu chladiacich aplikácií, ako aj na motory, umývačky riadu, práčky a sušičky. Jeho snahou je dodávať prehľadné portfólio a tým napĺňať očakávania zákazníka prostredníctvom vysokých štandardov kvality, konkurencieschopnosti a energetickej efektívnosti. Divízia je súčasťou korporácie Nidec, globálneho lídra v motoroch a komponentoch, s centrálou v Japonsku.

This function has been disabled for Spišiakoviny.