Úvod  >  Článok:  Najväčší zamestnávateľ na Spiši a celoplošné testovanie: Embraco má pripravený krízový plán

Najväčší zamestnávateľ na Spiši a celoplošné testovanie: Embraco má pripravený krízový plán

Spoločnosť Embraco Skovakia sa pripravuje na celoplošné testovanie obyvateľstva. Ako informovali kompetentní vo firme spustili informačnú kampaň pre zamestnancov ohľadom celoplošného testovania a motivujú ich k účasti. Majú však pripravený aj krízový plán pre prípad vysokej absencie zamestnancov po testovaní.

„Rátame s výpadkom zamestnancov, ktorým osobne alebo ich rodinným príslušníkom ukáže test pozitívny výsledok a taktiež s výpadkom tých, ktorí budú musieť ostať v domácej izolácii kvôli dobrovoľnému neabsolvovaniu testu,“ ozrejmil generálny riaditeľ spoločnosti Marcelo Borba s tým, že kolegovia, ktorí budú v práci chýbať kvôli takejto prekážke na strane zamestnanca, si budú môcť čerpať dovolenku, náhradné voľno, neplatené voľno, prípadne prácu z domu, ak to charakter ich práce umožňuje.

„Veríme, že aj vďaka prijatým hygienickým opatreniam a Protokolu, ako postupovať pri pozitívnom prípade spomedzi zamestnancov, ktoré máme v závode nastavené, bude počet pozitívnych prípadov z radov našich zamestnancov minimálny,“ doplnil generálny riaditeľ.

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním