Najväčší zamestnávateľ na Spiši obmedzí začiatkom júna výrobu

Share

Najväčší zamestnávateľ na Spiši obmedzí začiatkom júna výrobu

Spišská Nová Ves, 31. máj 2022 – Z dôvodu problémov s plynulosťou logistických tokov z Ázie do Európy pozastaví spoločnosť Embraco Slovakia zo skupiny Nidec väčšinu svojich výrobných liniek a to minimálne na jeden pracovný deň, v stredu 1. júna.

Podobne ako veľká časť európskych priemyselných podnikov, ktoré dovážajú komponenty z Ázie, najväčší zamestnávateľ v spišskom regióne sa musí v posledných mesiacoch vyrovnávať s nepravidelnými dodávkami materiálu a súčiastok. Ďalším faktorom je aktuálna preťaženosť európskych námorných prístavov, v dôsledku čoho nákladné lode musia čakať dlhší čas na zakotvenie a vykládku.

„Vzhľadom na túto situáciu, ktorú nemôžeme ovplyvniť, budeme podobne ako v prípade odstávok spôsobených vojnou na Ukrajine žiadať Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny o kompenzáciu v rámci kurzarbeitu, teda zákona o podpore v čase skrátenej práci,“ avizuje Tomáš Kandra, riaditeľ spoločnosti.

Zamestnanci závodu na výrobu chladiarenských kompresorov a kondenzačných jednotiek dostanú za neodpracované hodiny náhradu mzdy v zmysle platnej kolektívnej zmluvy.

Kategórie článku: EkonomikaRegión SpišRôzneSlovenskoSprávyTlačové správy

Mohlo by sa vám páčiť...

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.