Najväčší zamestnávateľ na Spiši odstaví výrobu na štyri pracovné dni. Situácia je spôsobená vojnovým konfliktom medzi Ruskom a Ukrajinou.

Najväčší zamestnávateľ na Spiši odstaví výrobu na štyri pracovné dni. Situácia je spôsobená vojnovým konfliktom medzi Ruskom a Ukrajinou.

Spišská Nová Ves, 10. mája 2022 – Výrobca kompresorov a kondenzačných jednotiek pre chladenie, Embraco Slovakia zo skupiny Nidec, odstaví všetky výrobné linky na štyri pracovné dni, od štvrtka 12. do utorka 17. mája. Situácia je spôsobená pokračujúcim poklesom celkového dopytu v súvislosti s vojnovým konfliktom medzi Ruskom a Ukrajinou.

„Zamestnanci nebudú v danom období pracovať a budú mať vyplatenú náhradu mzdy v súlade s platnou kolektívnou zmluvou. Odstávku sme vyjednali so všetkými dotknutými stranami, predovšetkým zákazníkmi a odborovou organizáciou. Zároveň sme o nej informovali našich zamestnancov,“ hovorí riaditeľ závodu Tomáš Kandra.

„Spoločnosť požiada o vyplatenie podpory v súlade s legislatívou o kurzarbeite v priebehu mesiaca jún. Následne  bude žiadosť posudzovať ústredie práce a na základe jeho reakcie sa určí aj výška náhrady pre zamestnancov,“ doplnil Anton Oberhauser.

U najväčšieho zamestnávateľa na Spiši pracuje v spišskonovoveskom závode približne 2150 zamestnancov.

Foto : Embraco Slovakia zo skupiny Nidec Global Appliance

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.