Najväčší zamestnávateľ na Spiši opätovne testuje zamestnancov

Share

Najväčší zamestnávateľ na Spiši opätovne testuje zamestnancov

Spišská Nová Ves, 8. január 2021 – V spoločnosti Embraco Slovakia prebieha v týchto dňoch už tretie kolo dobrovoľného testovania zamestnancov antigénovými testami na COVID-19.

Po novoročnom obnovení výroby v závode evidujú nižší výpadok pracovnej sily, ktorý by bol spôsobený chorobnosťou na nový koronavírus, oproti stavu pred sviatkami. Testovať sa napriek tomu rozhodli – z preventívnych dôvodov. „Aktivitu organizujeme z vlastnej iniciatívy, keďže sa nám v predchádzajúcich mesiacoch osvedčila. Kým v prvom kole testovania v novembri sme zachytili 49 pozitívnych prípadov, v decembri ich bolo už iba 11,” vysvetľuje nový generálny riaditeľ závodu Tomáš Kandra.

Spoločnosť zo skupiny Nidec verí, že v dohľadnej dobe sa zo strany štátu zlepší podpora firiem, ktoré proaktívne organizujú testovanie svojich zamestnancov. „Privítali by sme lepšie systémové nastavenie a väčšiu podporu pri organizovaní testovania. Testy v súčasnosti nakupujeme od dodávateľov, ktorí ich majú k dispozícii,” dodáva T. Kandra.

Testovanie prebieha 3 dni (od štvrtka do soboty) a je realizované v spolupráci so Slovenským červeným krížom. Hoci je dobrovoľné, s účasťou je vedenie spoločnosti spokojné.

Kategórie článku: PrevenciaRegión SpišRôzneSlovenskoSprávyTlačové správyZdravieZdravý život

Mohlo by sa vám páčiť...

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.