Najväčší zamestnávateľ na Spiši ponúka svojim zamestnancom možnosť nechať sa zaočkovať proti ochoreniu COVID-19 priamo na pracovisku.

Najväčší zamestnávateľ na Spiši ponúka svojim zamestnancom možnosť nechať sa zaočkovať proti ochoreniu COVID-19 priamo na pracovisku.

Spišská Nová Ves, 16. júla 2021 – Nidec Global Appliance, najväčší zamestnávateľ na Spiši a výrobca chladiarenských kompresorov značky Embraco, sa rozhodol ponúknuť svojim zamestnancom možnosť nechať sa zaočkovať proti ochoreniu COVID-19 na pracovisku.

V spolupráci s výjazdovou očkovacou službou Košického samosprávneho kraja prebehne podávanie prvej dávky vakcíny od spoločností Biontech/Pfizer v piatok 16. júla. Druhú dávku dostanú zamestnanci ešte pred celozávodnou dovolenkou, v piatok 6. augusta.

Ide o prvú firmu v Košickom kraji, ktorá sa rozhodla ponúknuť takúto možnosť všetkým svojim nezaočkovaným zamestnancom a ich rodinným príslušníkom.

„Vedie nás k tomu samotný záujem zamestnancov. V rámci anonymného prieskumu, ktorý sme prednedávnom medzi zamestnancami realizovali sa ukázalo, že vyše 200 zamestnancov by takúto možnosť uvítalo. Zároveň veríme, že touto iniciatívou sa nám podarí ochrániť našich zamestnancov pred prípadným nepriaznivým priebehom tretej vlny pandémie koronavírusu v jesenných a zimných mesiacoch,“ komentuje krok riaditeľ závodu Tomáš Kandra.

Aktuálne pracuje v závode v Spišskej Novej Vsi  2 300 zamestnancov, najviac od roku 2019.

This function has been disabled for Spišiakoviny.