Úvod  >  Článok:  Najväčší zamestnávateľ na Spiši: Zamestnankyne v Embracu šijú rúška pre svojich kolegov

Najväčší zamestnávateľ na Spiši: Zamestnankyne v Embracu šijú rúška pre svojich kolegov

Všeobecný nedostatok hygienických ochranných rúšok počas aktuálnej epidémie koronavírusu sa iniciatívne rozhodli pomôcť riešiť pracovníci najväčšieho zamestnávateľa na Spiši, spoločnosti Embraco Slovakia.

600 kusov denne

Tím poskladaný zo zamestnancov oddelení výroby a bezpečnosti urobil rýchlu kampaň medzi kolegami. Bez váhania sa sformovala skupina žien, ktoré v priebehu prvých hodín stihli ušiť vyše 170 rúšok. Teraz pracujú na 2 zmeny a denne plánujú vyrobiť 600ks.

„Chýr o tom, že hľadáme šikovné ruky, sa po firme rozšíril ako blesk. Okamžite sa prihlásilo niekoľko kolegýň. Priniesli si z domu vlastné šijace stroje a žehličky a my sme zabezpečili potrebný materiál, vhodný priestor a zásady bezpečnosti práce,” hovorí líder oddelenia bezpečnosti a ochrany zdravia Peter Frankovič.

Ľudská spolupatričnosť

„Táto aktivita nás veľmi teší. Je ukážkou toho, ako funguje ľudská spolupatričnosť a nápady. Som ohromený, čo sa kolegom za taký krátky čas podarilo,” hovorí riaditeľ závodu Marcelo Borba.

Medzitým Embraco zohnalo pre svojich zamestnancov 2 000 papierových rúšok a od lokálneho dodávateľa si zabezpečilo odber ďalších bavlnených rúšok na pravidelnú spotrebu počas trvania epidémie nového koronavírusu. V súčasnosti má teda 100 % všetkých zamestnancov závodu ochranné rúško, ako jedno z množstva ďalších opatrení na zníženie možného rizika nákazy.

Foto : Embraco

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním