Nákladná doprava medzi Slovenskom a Ukrajinou v kríze? Pripravte sa na  dlhé kolóny a dlhé čakanie

Nákladná doprava medzi Slovenskom a Ukrajinou v kríze? Pripravte sa na  dlhé kolóny a dlhé čakanie

Vodiči, ktorí sa chystajú cestovať na východ Slovenska, by mali byť pripravení na dlhé zdržanie. Približne 20 km kolóna nákladných vozidiel sa tiahne od križovatky na obec Fekišovce až po hraničný priechod Vyšné Nemecké. Ide o dôsledok zvýšeného pohybu tovaru medzi Slovenskom a Ukrajinou.

Podľa hovorkyne Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach, mjr. Mgr. Lenky Ivanovej, sú všetky prichádzajúce kamióny, okrem tých, ktoré prepravujú tovar podliehajúci skaze a zvieratá, odkláňané na záchytné parkovisko pri firme Yazaki v Michalovciach. Doprava na hraničnom priechode Vyšné Nemecké je naďalej vybavovaná priebežne, ale situácia sa môže skomplikovať dnes po 22. hodine, keď sa po slovenských cestách môžu začať presúvať ďalšie nákladné vozidlá.

Príslušníci policajného zboru ostávajú v teréne, monitorujú situáciu a operatívne na ňu reagujú. Občanov vyzývajú k zvýšenej ohľaduplnosti a tolerancii, ako aj k zvýšeniu vlastnej bezpečnosti na cestách, nakoľko kamióny stoja v smere na hraničný priechod v jazdnom pruhu. Zároveň žiadajú vodičov o rešpektovanie pokynov príslušníkov policajného zboru.

Zdroj: Tlačová správa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach z 12. novembra 2023.

This function has been disabled for Spišiakoviny.