Nálepkovo : 8 ročného chlapca po napadnutí mužom ratovali leteckí záchranári

Nálepkovo : 8 ročného chlapca po napadnutí mužom ratovali leteckí záchranári

Posledný marcový deň (31.3) si krátko po 20. hodine podozrivý muž pred vchodom do jedného z ne oplotených rodinných domov v obci Nálepkovo (okr. Gelnica) vyhliadol prichádzajúceho, maloletého 8-ročného chlapca. Pred vchodom, teda na mieste verejnosti prístupnom, ho fyzicky napadol tupým predmetom, a to tak, že chlapca udrel zozadu do oblasti hlavy.

Keďže sa celá situácia zomlela rýchlo, okolo bývajúci nestihli prísť chlapcovi na pomoc, okamžite však volali na pomoc záchranárov aj policajtov. Po príchode policajnej hliadky na miesto už chlapca ošetrovali v sanitke. Ten bol z celého útoku otrasený a dezorientovaný, a spočiatku nevedel policajtom priblížiť, čo sa mu stalo. Policajti Obvodného oddelenia Policajného zboru Nálepkovo však vypočuli niekoľko osôb, ktoré boli na blízku, a popis osoby, ktorý policajtom poskytli, neskôr potvrdil aj poškodený chlapec.

Vzhľadom na rozsah a charakter zranení bol chlapec po prvotných ošetreniach letecky transportovaný do nemocnice v Košiciach. Podľa predbežného vyjadrenia lekárov utrpel ťažké zranenia s doposiaľ nešpecifikovanou dobou liečenia.

„Obvoďáci“ z Nálepkova na základe popisu podozrivej osoby, výbornou miestnou znalosťou a precíznou prácou našli podozrivú osobu vo svojom obydlí, kde ju obmedzili na osobnej slobode.

Vzhľadom na závažnosť skutku, ale aj to, že páchateľ svoj útok smeroval na životne dôležitý orgán – hlavu, a svojho konania sa navyše dopustil na maloletej osobe, vec na mieste prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Spišskej Novej Vsi, ktorý po vykonaní potrebných procesných úkonov 27-ročného miestneho Ivana obvinil zo zločinu ublíženia na zdraví v štádiu pokusu v súbehu s prečinom výtržníctva, a zároveň spracoval podnet na jeho väzobné stíhanie, ktorý sudkyňa Okresného súdu v Spišskej Novej Vsi akceptovala a obvineného vzala do väzby. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na päť až 12 rokov.

Zdroj : kpt. Mgr. Lenka Ivanová hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach

Foto : pixabay

This function has been disabled for Spišiakoviny.